Méganen kasvojenkohotus

Marcel.

Méganen kasvojenkohotus on mielestäni onnistunut ja auto on hyvin tyylikkään näköinen. Harmi että maahantuoja ei ole ottanut tuontiohjelmaansa kolmeovista "shooting brake" -coupeta eikä coupe-cabriolet -mallia.

6

261

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GT 220

      Kaikkein harmittavinta on että suomeen ei tuoda tce 130, tce 180, tce 220, tce 250 tai tce 265 koneilla. Meillä on vain 1.2 litran bensaturbo ohjelmassa.

      • pois markkinoilta

        Kaikken harmittavinta on se että noita romuja edes saa tuoda suomeen.


    • harvojen suosikki?

      Jotenkin on sellainen tunne että maahantuoja ohjailee vähän turhan paljon, esimerkiksi se että navigaattoriin ei saa livepalvelua ja automaattisten huomiovalojen käytön esto.

      Saatikka että monia malleja ei ole saatavilla edes mainosmielessä. Itse en ostaisi 200 hv Clioa kun en ole sinkku, mutta tärkeää tietää että valmistaja osaa tehdä tehokkaitakin pelejä.

      Markkinaosuus on romahtanut, mutta Ruotsissa Megane on sijalla 17 ja Clio 15, Suomessa ei mikään Renaultin malli ole top 30:ssä. Esimerkiksi Ford Fiestaa myydään enemmän kuin koko Renaultin mallistoa - tosin malliuudistus voi selittää hetkellisen notkahduksen ennen nousua.

      http://www.trafi.fi/filebank/a/1392637684/c5c0782fd078b82f76ce9f4ea7d885d0/14226-30_eniten_ensirekisteroitya_henkiloautomerkkia_Tammi_2014.pdf

      http://www.bilsweden.se/statistik/nyregistreringar_per_manad_1/topplistor_1/topplistor-per-manad-02-11/topplistor_per_manad_2013/topplistan-december-2013-(def)

      • pois markkinoilta

        Ennemmin ostaa fiestan käkättimen kuin rellun rotiskon.


    • sisäfilee2

      Ranskalais muotoilua yhtä hyvää kuin sapuskat, kuhan ny saatais nuo sähköt pelaamaan ensin niin vois ajatella asiaa.

      • ne kun on ollut jo viimeiset 25vuotta kunnossa, niin niitä on paha korjailla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1067
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe