Minkäslaisia vaatteita te pidätte töissä? Minulla on Prihan huomio talvitakki talvella ja sitten Prihan vuoreton huomio takki lämpimämmillä ilmoilla. Housuina pidän joko verkkareita tai Prihan huomio housuja. Ja kesällä sitten huomio t-paita ja huomio shortsit. Jalassa pidän joko Sievin turvamaihareita tai turvasandaaleita.
Työvaatteet
länkkärikuski
163559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
todellako??
mulla pysyy vaatteet päällä pitämättäkin hanki sopivan kokoiset ittelles niin pystyt tekeen töitäkin
Muista myös ottaa asento ja huutaa kuuluvalla äänellä HUOMIO kun pomo tulee työmaalle ...
Edullisesti huomiotalvitakin irroitettavalla f ostin tuotetukusta, oli muutaman päivän päästä perillä.
Meikällä on ylleensä jottii dimexin pöksyt, tännään oli tämmöset puolineonkeltaset. Fleese tai huppari vähä lämpimämmällä, takki sitte siihen päälle jos vilpoisampi. Sievit on jalassa hyvät.
Pinkkihame ja papiljotit teillä nykyvellihousuilla pitäisi siellä koneen kopissa olla ...
Niin ja teidät vanhat homekorvat, naftaliiniin pitäisi upottaa. Pussihousut ja jatsarit on out.Kääkät komeroon ja nuoret tilalle.
Verottajan pitää puuttua noihin kun kulkee työmatkat työvaatteet päällä.
Sortsit kesät talvet. hyvin menee!
Volvossa pärjää kesät ja talvet munasillaan. Hyvin männöö, ei ahista yhtään.
On tää aika hauskaa ku jtn joku asiallisesti kysyy ni alkaa armoton päänrääpiminen ja v***uilu... Eikö vois vastata asiallisesti??
Asiallisesti, eikö rakennustyömailla vaadita yleisesti yläosassa luokan 2 huomioasu ja tiealueilla luokan 3 asut, oli ne sitten minkä valmistajan tahansa. Lisäksi sitten henkilökortti veronumerolla, kypärä, suojalasit ja turvakengät riittävällä suojauksella. "Turvasandaalit" kelpaa vain hiekkalaatikoille.
Tuon lisäksi kaikki tehtävän vaatimat lisäsuojat ja liuta kortteja.
Luokka 2 riittää, jos ei toimi liikenteen ohjaajana
Ei koske ainakaan kypärä- ja suojalasivaatimukset koneiden ohjaamoita.
Meidän kulj liikkeessä 23 työntekijää ja kaikilla talon puolesta Mustat Collar kolitsihousut, neopreenikumisaappaat ajokenkinä, Takkina Varkku varmarimallinen tyätakki.
Kovasti mölyämme tauoilla paareissa kovaan ääneen.
Prihan housuista irtoo reisitasku samantien, neljät oon ostanut ja kaikissa sama vika.
Tarttis niiden vaihtaa ompelijaa. Tulee kalliiksi kun tavarat tipuu taskusta