Poikani on tehnyt minut naurunalaiseksi

Niin_nol

Niin surulliselta kuin se kuulostaakin, jokaisen vanhemman pahin painajainen: pojasta tuleekin homo kaikista odotuksista huolimatta. Mitä olen tehnyt väärin äitinä ja elämän opastajana? Olen antanut rakastavan uskonnollisen kasvatuksen ja vienyt kirkkoihin, sekä rukouspiireihin, mutta hän kostaa kaiken tuon minulle tekemällä syntiä paholaisen nimeen.

Onko mitään mahdollista keinoa opastaa poikaa pois vääriltä raiteilta, hän on vasta 15-vuotias. Olen niin voimaton. Eräällä uskonsisarellani on kaunis uskollinen tytär, joka pitää pojastani, mutta hän ei anna mitään huomiota tytölle. Mitä voin enää tehdä? Ehkä heitän pojan kadulle, kotonani ei sairaita pervoja asu.

niin, no kertokaa!

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä tuomitse

      Älä tuomitse ettei ettei sinua tuomittaisi!

      Hyvin olet Raamattusi lukenut, muista ihminen että se joka on synnitön heittäköön ensimmäisen kiven.

      Poika on sinun lihaasi ja vertasi, älä ajattele niin paljon itseäsi ja mitä muut sanovat. Ajattele ennen lastasi ja kuinka paljon hän kärsii siitä että oma äiti hänet hylkää ja tuomitsee.

    • kotkotkoot

      siinä sen näkee mitä uskonto tuottaa... jopa oma lapsi hylätään. eikö sitä sanota että rakasta lähimmäistäsi? on vaikea ymmärtää homoja mutta en voi tuomita kerta en ymmärrä. ymmärrän vain sen että kukaan ei voi tunteilleen mitään. anna pojallesi tukea eläkä hylkää, hän on nuori ja etsii identtiteettiään ja on varmasti hyvin onneton ja hämillään tunteistaan.

    • Otan osaa

      Nyt ymmärrän sekoiluasi paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8321
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3982
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1926
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1420
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      36
      1341
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      33
      1153
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1100
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      867
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      842
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      807
    Aihe