Poikani on tehnyt minut naurunalaiseksi

Niin_nol

Niin surulliselta kuin se kuulostaakin, jokaisen vanhemman pahin painajainen: pojasta tuleekin homo kaikista odotuksista huolimatta. Mitä olen tehnyt väärin äitinä ja elämän opastajana? Olen antanut rakastavan uskonnollisen kasvatuksen ja vienyt kirkkoihin, sekä rukouspiireihin, mutta hän kostaa kaiken tuon minulle tekemällä syntiä paholaisen nimeen.

Onko mitään mahdollista keinoa opastaa poikaa pois vääriltä raiteilta, hän on vasta 15-vuotias. Olen niin voimaton. Eräällä uskonsisarellani on kaunis uskollinen tytär, joka pitää pojastani, mutta hän ei anna mitään huomiota tytölle. Mitä voin enää tehdä? Ehkä heitän pojan kadulle, kotonani ei sairaita pervoja asu.

niin, no kertokaa!

3

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä tuomitse

      Älä tuomitse ettei ettei sinua tuomittaisi!

      Hyvin olet Raamattusi lukenut, muista ihminen että se joka on synnitön heittäköön ensimmäisen kiven.

      Poika on sinun lihaasi ja vertasi, älä ajattele niin paljon itseäsi ja mitä muut sanovat. Ajattele ennen lastasi ja kuinka paljon hän kärsii siitä että oma äiti hänet hylkää ja tuomitsee.

    • kotkotkoot

      siinä sen näkee mitä uskonto tuottaa... jopa oma lapsi hylätään. eikö sitä sanota että rakasta lähimmäistäsi? on vaikea ymmärtää homoja mutta en voi tuomita kerta en ymmärrä. ymmärrän vain sen että kukaan ei voi tunteilleen mitään. anna pojallesi tukea eläkä hylkää, hän on nuori ja etsii identtiteettiään ja on varmasti hyvin onneton ja hämillään tunteistaan.

    • Otan osaa

      Nyt ymmärrän sekoiluasi paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5713
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5604
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      190
      4603
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4033
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3920
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3566
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      18
      1415
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1350
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      1028
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      960
    Aihe