Astianpesukone

Kohta uusissa astianpesukone ja mietinnässä mikä merkki on hyvä.
Hiljainen, pesu tulos hyvä ja energiaa säästävä ym.
Kerro kokemuksiasi.
6240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On mykkäkoulua pitävä vaimo

Äänestä
  • Muuten erinomainen vaihtoehto, mutta tulee kalliiksi käyttää, kuluttaa rahaa silloinkin, kun ei tiskaa.

    Äänestä

Meidän AEG 50700 sensorlogic on toiminut nyt kohta 13 vuotta ilman minkäänlaista huoltoa..

Äänestä

Ei Askoakaan enää ruotsissa tehdä.

Äänestä

entinen upo
Tutki pesukoneitten testejä. Esimerkiksi Tekniikan Maailma testasi numerossa 16/2012 kapeat astianpesukoneet (lev.450 mm).Tämän testin perusteella valitsimme Candyn ! Voit tlata testin Internetin kautta.

Henkilökohtaisesti en osta yhtään jääkaappia, pakastinta ... lukematta ensin jonkun puolueettoman tahon testin.

Kone on ollut vasta viikon käytössä joten siitä ei voi sanoa mitään. Mutta idea on selvä: ensin testi ja vasta sitten kauppaan.

terv.clasu
P.S. Päätä ensin haluatko 600 mm tai 450 mm leveän koneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen upo kirjoitti:

Kohta uusissa astianpesukone ja mietinnässä mikä merkki on hyvä.
Hiljainen, pesu tulos hyvä ja energiaa säästävä ym.
Kerro kokemuksiasi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu