Netti huijaukseen apua!!

nettihuijattu-

Terve. Minut huijattiin rekisteröitymään tälle sivustolle 18.2 kun facebookin mainoksena tuli Autotalo laakkoselta mainos jossa pyydettiin täyttämään kysely jonka päätteksi osallistuu teboilin bensa lahja kortti arvontaan. Klikkailin vain sivulla vastauksia kunnes kysely loppui ja tuli ilmoitus, Osallistu 50e bensa lahjakortin arvontaan vain 1e maksulla. NO syystä tai toisesta olin tyhmä ja maksoin kortilta sen euron. Nyt We keep it safe.com sivusto on reksiteröinyt minut 7päivän kokeilu ajalle(jäsenyyden) 1e hintaan. Sivusto joka on ulkomaalainen kertoo että viikon koeajan jälkeen jäsenyys maksaa 1,90e päivässä ellei sitä peruuteta. Ikävää tässä on se että sivuston "tukeen" tai neuvontaan ei saa yhteyttä puhelimitse tai sähköpostitse, etkä pysty edes kirjautumaan sivustolle saamillasi käyttäjätunnuksilla. Olen nyt 5 päivää ollut rekisteröitynyt sivulle ja haluaisin kipeästi apua miten voin toimia lopettaakseni tämän! Mihin yhteyttä? Mistä apua? auttaako pankki jos ilmoittaa ?? KIITOS PALJON JO VALMIIKSI AVUSTA!!

3

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Ota yhteyttä kuluttaja-asiamieheen. Sinun ei tarvitse maksaa palvelusta, jota et ole tilannut. Mitä sinä "jäsenyydelläsi", joka maksaa lähes 700 euroa vuodessa saat? Tyhjästä ei tarvitse maksaa mitään. :)

    • huijattulady

      Hei, itse huomasin juuri tulleeni huijatuksi samassa asiassa.. laitoin heti pankkiin viestiä. Miten pääsit eroon huijauksesta? Löytyikö apua jostain?

    • pipsa____

      huijaus.. sulkekaa heti korttinne sulkupalvelun kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      67
      1737
    Aihe