LUTIKAT OULUN CUMULUS HOTELLISSA

konkkeli

Olin 22.2-23.2 Oulun Cumulus hotellissa. Yhden yön jälkeen sain tarpeekseni, kehoni oli täynnä lutikan (Lude) puremia ja sen seurauksena kotona oli kiva pyykinpesu kaaos. ps puremat kutittaa enemmän kuin itikankin puremat.

5

998

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruvella

      Oltiin samassa hotellissa viikkoa aikaisemmin, joukkueellinen jäkisjunnuja, ja sama juttu: aamulla ihmeteltiin oikein porukalla, miksi koko jengi oli kuin rokon runtelema. Asia selvisi, kun tutkittiin patjat ja seinän vieret. Lutikoita vilisti niin, että oksetti. Pankaa hyvät ihmiset boikottiin tuo Cumulus Oulu! Luteet eivät ihan Raid-myrkyllä häviä, tarvitaan tuhdimmat myrkyt ja koko hotellin kaluston vaihto. Ihmettelen ettei ole asiasta isompaa haloota vielä noussut. Syytä olis.

    • hyihyi

      Toivottavasti teit asiasta kirjallisen reklamaation muuallekin kuin hotellin respaan. Toimenpiteisiin pitää ryhtyä heti tai kohta noita otiksia on jokaisen yöpyneen kotona. Luteilla on vielä niin pitkä hengissä pysymisen aika, että ihan yhdellä pesulla eivät välttämättä munat ja saivareet häviä.

    • No hyi

      Eiks niille voi tehdä jotain.. :(
      Oishan siellä Oulussakin jotain torjujii..
      Pikaiseen kun katseli löyty ainakin
      www.tuholaistorjuja.com ja varmaan on muitakin

    • Reissuroope62

      Hahaa! Eipä ole Oulun kumpparissa lutikoita näkynyt. Itse yövyn säännöllisesti, eikä elukan elukkaa ikinä missään. Ihmisethän kantaa näitä ötökkätuliaisia ulkomailta matkalaukuissaan ja sitä myöten vaatteissaan kun ei osata käsitellä omia matkatavaroita oikein.

    • Humpuukkiaaa

      Kilpailijan antimainos on tämä. Jos tuolla olisi lutikoita niin asiakas olisi tehnyt kirjallisen reklamaation ja pyytänyt saada siihen vastauksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1792
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1517
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1497
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1175
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe