Hotelli Panthea, Ayia Napa

Hankaroliina

Ollaan elokuun lopussa lähdössä kyseiseen hotelliin äitini ja 11v kaksosteni kanssa. Kenellä olisi kokemusta hotellista tai ylipäätään Aiya Napasta tuon ikäisten lasten kanssa. Onko kokemuksia ruokailuista? Varasimme puolihoidolla. Huoneisto on maaterassilla. Kuinka kaukana on kaupat, millainen on lähin ranta ja onko huvipuisto lähellä? Saako lapset vapaasti temmeltää hotellin vesipuistossa?
Entä Finnmatkojen kautta olleet? Oletteko olleet matkatoimiston retkillä? Entä muuten, millaisia nähtävyyksiä tms suosittelisit?

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mammat ja muksut

      Hei. Toukokuussa 2013 olimme kyseisessä hotellissa.Hotelli suht ok,ehkä siivouksessa olisi ollut toivomisen varaa.Ystävällinen henkilökunta ja ainakin silloin oli respassa myös suomalainen nainen töissä.Itse hotelli sijaitsee aivan pääkadun vieressä,ei kuitenkaan rauhaton,eli kaupat heti käsillä,kun tulet hotellin pihalta pois.Vesipuistossa pituus/ikärajoituksia,Huvipuisto myös ihan vieressä,alueelle vapaa pääsy,laitteet maksaa.Pääkadulta ,melkein vastapäätä hotellia,löytyy Paulan ravintola ( Paula on Suomalainen),käytiin pariinkin kertaan,hyvä ruoka ja kaikki muutenkin toimi moitteetta.Myös MuuMuu (hotellilta vasemmalle),muistaakseni venäläinen, tarjosi hyvää ruokaa....ei kyllä oikeestaan mitään huonoa ravintolaa edes löydetty,mutta tässä nyt pari vinkkiä.Lähin ranta on kivikkoinen,mutta kävelymatkan päässä hieno hiekkaranta.Finnmatkojen retkellä ainoastaan meillä se missä käytiin appelsiiniplantaasilla,jäätelötehtaassa,juustotilalla ja akvaariossa,ihan kiva oli,itse sitten menimme satamasta lasipohjaveneellä parin tunnin retkelle,sekin ihan kiva,tosin ei sieltä paljon näkynyt ihmeellisyyksiä samean veden/ikkunoiden takia,siellä mahdollisuus myös pulahtaa mereen veneestä päin,Näitä retkiä satamassa paljon tarjolla,me mentiin Nemolla.Ihan positiivinen fiilis jäi hotellista ja reissusta yleensäkin.Mukavaa lomaa Teille :)

      • Hankaroliina

        Kaunis kiitos vastauksestasi. Kuulostaa oikein mukavalta, varmasti tulemme viihtymään. Olisikin tosi kiva, jos respassa olisi tänäkin vuonna suomalainen, kun me ollaan hiukan heikkoja tuon englannin suhteen. Kiva, että kaupat lähellä ja aktiviteetteja :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      282
      5308
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      5248
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      4015
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2830
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2417
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2040
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2000
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1727
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1261
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      154
      1108
    Aihe