Ollaan elokuun lopussa lähdössä kyseiseen hotelliin äitini ja 11v kaksosteni kanssa. Kenellä olisi kokemusta hotellista tai ylipäätään Aiya Napasta tuon ikäisten lasten kanssa. Onko kokemuksia ruokailuista? Varasimme puolihoidolla. Huoneisto on maaterassilla. Kuinka kaukana on kaupat, millainen on lähin ranta ja onko huvipuisto lähellä? Saako lapset vapaasti temmeltää hotellin vesipuistossa?
Entä Finnmatkojen kautta olleet? Oletteko olleet matkatoimiston retkillä? Entä muuten, millaisia nähtävyyksiä tms suosittelisit?
Hotelli Panthea, Ayia Napa
2
212
Vastaukset
- mammat ja muksut
Hei. Toukokuussa 2013 olimme kyseisessä hotellissa.Hotelli suht ok,ehkä siivouksessa olisi ollut toivomisen varaa.Ystävällinen henkilökunta ja ainakin silloin oli respassa myös suomalainen nainen töissä.Itse hotelli sijaitsee aivan pääkadun vieressä,ei kuitenkaan rauhaton,eli kaupat heti käsillä,kun tulet hotellin pihalta pois.Vesipuistossa pituus/ikärajoituksia,Huvipuisto myös ihan vieressä,alueelle vapaa pääsy,laitteet maksaa.Pääkadulta ,melkein vastapäätä hotellia,löytyy Paulan ravintola ( Paula on Suomalainen),käytiin pariinkin kertaan,hyvä ruoka ja kaikki muutenkin toimi moitteetta.Myös MuuMuu (hotellilta vasemmalle),muistaakseni venäläinen, tarjosi hyvää ruokaa....ei kyllä oikeestaan mitään huonoa ravintolaa edes löydetty,mutta tässä nyt pari vinkkiä.Lähin ranta on kivikkoinen,mutta kävelymatkan päässä hieno hiekkaranta.Finnmatkojen retkellä ainoastaan meillä se missä käytiin appelsiiniplantaasilla,jäätelötehtaassa,juustotilalla ja akvaariossa,ihan kiva oli,itse sitten menimme satamasta lasipohjaveneellä parin tunnin retkelle,sekin ihan kiva,tosin ei sieltä paljon näkynyt ihmeellisyyksiä samean veden/ikkunoiden takia,siellä mahdollisuus myös pulahtaa mereen veneestä päin,Näitä retkiä satamassa paljon tarjolla,me mentiin Nemolla.Ihan positiivinen fiilis jäi hotellista ja reissusta yleensäkin.Mukavaa lomaa Teille :)
- Hankaroliina
Kaunis kiitos vastauksestasi. Kuulostaa oikein mukavalta, varmasti tulemme viihtymään. Olisikin tosi kiva, jos respassa olisi tänäkin vuonna suomalainen, kun me ollaan hiukan heikkoja tuon englannin suhteen. Kiva, että kaupat lähellä ja aktiviteetteja :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708