Vältettävät ravintolat!

2412343214231

Tähän voidaan listata ravintoloiha joihin EI kannata mennä. Aloitan tästä:

Black pepper: Omistaja ilm englantilainen? Palvelu ihan ok mutta ruoat todella pieniä,pahan makuisia ja erittäin kalliita. Esim pizzat ovat saarioisen eineslätyn kokoisia ja maku on sama, jos ei huonompikin. Lasten ja aikuisten annokset samaa mini kokoa, eli jos on aivan pakko sinne menä niin tilatkaa lasten annokset niin pääsette vähän halvemmalla.

200g agnus pihvit semmoisia 10cm halkajasiljtaan olevia laihoja "jauhelihapihvejä".

11

1062

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viking ja MC Donaldas enempää ei varmaan kenellekään valistuneelle Thaimaan perheravintolojen makunautinnoista pitävälle tarvitse kertoa,eikä itseni noihin Vikingiin ja Mäkkäriin ole tarvinnut vaivautua kun on niin paljon parempia makunautintoja tarjolla jo katukeittiöissä.

      • Käyty on

        Mäkkärikin on hyvä vaihtoehto kun alkaa paikallinen ruoka tökkii.


    • tiedoksivaansullekin

      Kyllä me ainakin kerran lomassa käydään vikingissä, lapset kun on matkassa niin tykkäävät tutuista mauista.

      Onhan se kallis paikka mutta on se ruokakin ihan laadukasta ja hyvää!

    • Onhan se kallis paikka ja ruoka todella huonoa,mutta makunsa kullakin .Lisätään tuohon vältettävien ravintoloiden joukkoon Gollden Elephant.

      • -l-

        Golden Elephant todella hyvä ruokapaikka, kävimme reissun aikana pari kertaa ravintolassa. Aina täynnä ihmisiä. Yleensä ihmismäärä kertookin sen, minkälaista ruoka on..


      • Ihanhyväpaikka
        -l- kirjoitti:

        Golden Elephant todella hyvä ruokapaikka, kävimme reissun aikana pari kertaa ravintolassa. Aina täynnä ihmisiä. Yleensä ihmismäärä kertookin sen, minkälaista ruoka on..

        Jep, samaa mieltä.
        Tulimme khao lakista eilen oltuamme siellä 2 vkoa ja kävimme Golden Elephantissa ja ainakin me tykkäsimme kyseisestä paikasta paljon


    • Itse en voisi tietää jonkun ravintolan ruokaa huonoksi jos en ole siellä käynyt. viking ei kyllä houkuttele, suosittu näyttää olevan illasta toiseen, siihen varmaan syynsä.
      Mäkkärissä olen vuosia sitten käynyt, kun kävelin helteessä lam kaenista, bangla on:iin, halusin päästä ilmastoituun paikkaan. Söin kana-aterian ja pidin sitä parempana kuin suomen vastaava. Halpaahan se ei ole.

    • 2352355252

      Niin, joillekin se 4e on paljon...

      • Elefant

        Mekin tykättiin Golden Elefantista, hyvää ruokaa ja mukava palvelu, paikka täynnä ilta illan jälkeen.


    • tha-bar

      tha-bar

    • matkatuumailja

      Seafood Khao Lak: en suosittele. Käännyttiin ovelta pois.
      PhuKhaoLak oli hyvä, syötin ainakin kahdesti.
      GOld Elephant paras!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      103
      1023
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe