Oon 11 v- tyttö, ja mua vituttaa kun mun vanhemmat on tosi pihejä!. En saa viikkorahaa, enkä myöskään rahaa imuroinnista tai siivoamisesta. En voi ite ostaa koskaan mitään, jos haluan ees karkkia pitää tulla kauppaan mukaan ja sit saa niiltä.
Sit jos tarviin jotain niin muka saa jos pyytää. En saa tyyliin koskaan uusia vaatteita tai mitää.
Yritin ostaa mun puhelimella taateleita niin siinäkin oli jokin esto.
Mistä voi saada rahaa, jos ei saa töitä? Oon kuullu, että jotkut ostaa sulle vaikka taateleita vaihtokaupaks kuvista, mistä tälläsiä kavereita saa, joltain sivulta vai?
Oon aatellu kanssa kysyy naapureilta tarviiko ne vaikka koiran ulkoilutus apua, mutta vanhemmat kielsi senkin :(
Kun vanhemmilta ei saa :(...
jenni.xo
2
169
Vastaukset
- ihmetteleväinen
Miks ne kielsi ettet saisi naapurin koiraa ulkoiluttaa jos sä itse haluat??
ja siitä saisit rahaa kun eivät itse sinulle anna
ja olisi hyödyllistä oppia jotain tekemään!
Ostaa puhelimella taateleita?? - eifiikdkwlkw
Ei vittu toi otsikko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315346- 363701
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833263- 112505
- 292102
- 122027
- 1631876
- 1051352
- 141318
- 1371154