nokia julkaisi 2 android-luuria

http://www.ts.fi/uutiset/talous/599692/Nokia julkaisi kaksi Androidpuhelinta

noin siinä sitten kävi! varmaankin kyllä liian myöhässä..
pentti, otan osaa!
1599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kolme...

Äänestä

Nyt en kyllä oikein ymmärrä... Mihin segmenttiin nämä nyt sitten menevät? Korvaavat 500-sarjan Lumiat? Vai 300/500-sarjan Ashat? Vai tulevat siihen rinnalle kolmanneksi mallisarjaksi? Ja mitä näille vastaisuudessa käy kun D&S siirtyy Microsoftille, kuopataan vähin äänin?

Äänestä

Microsoft ja Android..
Joko olemme unohtaneet, kuinka lähimenneisyydessä joku rampautti Linuxiin pohjautuneen läppärien käyttöjärjestelmän, olisiko ollut vain että mainosmielessä. Harmi, kun tuo muisti on huono.

Aika näyttää, kuinka MS kilpailee tuotteessaan kilpailijansa avulla. Mielenkiintoista.

Äänestä
  • Meniskö jekku vielä toisenkin kerran läpi. "Rampautettu" Android sen "Ylivoimaisen" toisen vieressä, että porukka saa "verrata".

    Ei kai sentään.

    Äänestä


Nyt ei osanotto auta vaan pitäisi kuulla pentin mielipide asiasta!

Äänestä
  • >...pentin mielipide asiasta

    Pentit ei yleensä vastaile ketjuihin missä pitäisi perustella kantansa. :(

    Äänestä

Miten se menikään, kun M$ ottaa linuxin käyttöönsä niin Linux on voittanut ?

Äänestä

Olen laihduttanut yli 40 kiloa ja en enään koskaan ostaa mitään missä lukee XL

Äänestä

"...on jäänyt täysin Androidin ja Applen jalkoihin."

Elopille on valjennut se mikä Penteillä on vielä vähän hakusessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fdsgfdasfadfadfds kirjoitti:

http://www.ts.fi/uutiset/talous/599692/Nokia julkaisi kaksi Androidpuhelinta

noin siinä sitten kävi! varmaankin kyllä liian myöhässä..
pentti, otan osaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu