Näppiksen valo

Asensin Win7. Koneen sammutuksen jälkeen jää näpikseen valo palamaan! Näppis on kytketty johdolla koneeseen. Hiiri puolestaan vastaanottimella ilman johtoa. Huom. Kasasin tämän koneen itse! Ei aikaisemmin tällaisia ongelmia!
389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsoitko biossista onko siellä usn portteihin liittyvää asetusta. ( Esim että ne pysy päällä vaikka kone sammuu).

Äänestä

Siellä koneen takana on todennäköisesti USB 2 ja USB 3 portteja. Jos näppäimistön johto menee USB 3 porttiin niin työnnä kakkoseen :) nojoo tämä ei ole varma ratkaisu, mutta hyvä kokeilla. Jotain tämmöistä olen lukenut, että USB 3 porteissa pysyisi virrat. Mahdollistaa myös koneen käynnistämisen näppäimistöstä.

Äänestä

Löytyy ainoastaan yksi asetus! Asetin sen any key.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näppäin kirjoitti:

Asensin Win7. Koneen sammutuksen jälkeen jää näpikseen valo palamaan! Näppis on kytketty johdolla koneeseen. Hiiri puolestaan vastaanottimella ilman johtoa. Huom. Kasasin tämän koneen itse! Ei aikaisemmin tällaisia ongelmia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu