Feng shui oppaita?

18+18

Suositelkaa netistä löytyviä, ilmaisia, oikeaoppisia Feng shui oppaita? Näyttää noita sivuja olevan useampia ja niissä ohjeet ja tiedot vähän ristiriitaisia.. Mikä on teidän mielestänne parhain? Kiitos asiallisista vastauksista!

11

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöh9

      Minkä mielipiteen haluat "huu-haasta"?

    • rajatyhmyydelle

      Olen Feng shui henki.
      Sinä olet orjani.
      Tee kuten määrään tai kotisi tuhoutuu.
      :) :)

      Kuulehan nyt höpönassu.
      Joku typerysten keksimä oppi ei
      johda onnellisuuteen ei tässä eikä
      tulevassa elämässä.

      Itse kannatan Raamatun Jeesusta,
      mutta sinä saat vapauden nimessä
      kumartaa vaikka vessanpönttöä jos huvittaa.

    • Thaimaan tyyli

      Asun Thaimaassa.Täällä on joitakin tapoja ja uskomuksia,jotka alussa ihmetytti,mutta olen jo "sisäistänyt"ne enkä enää ihmettele.
      Esim.Nukuttaessa pää pitää olla auringon nousun suuntaan.Ei missään tapauksessa auringon laskuun päin etelä vielä menettelee.Eli mieluusti itään päin tai etelään,Ei koskaan länteen tai pohjoiseen päin.
      Ulko ovi ja pihaportti ei saa olla samassa linjassa.
      Tässä muutama.
      Jotenkin ne liittyy budhalaisuuteen,mutta en tarkemmin tiedä.

    • 16+20

      Olet täsmälleen oikealla palstalla. Selaa viestejä, niin feng shuin henki alkaa elää sinussakin.

    • mikoslav

      Feng shui toimii maalaisjärjellä. Kokeile mikä tuntuu hyvältä. Huonekasveja ja akvaarioita suosittelevia sivuja kannattaa kuunnella, mutta mitään ei kannata niellä kokeilematta tai itse miettimättä/tunnustelematta. Väripsykologiasta saat apua.

      Peilit on kanssa hyviä mutta ne pitää pitää puhtaana ja ois parempi olla kokonaisia eikä neliön paloina.

    • ehdoton suosikkini

      katso vaikka kirjastosta tätä kirjaa, sillä on hyvä aloittaa.

      Paikat kuntoon feng shuin avulla (Nidottu) ; Karen Kingston

      erittäin suosittu kirja ympäri maailmaa, siitä saan aina potkua siivoamiseen, siis suurempaan siivoamiseen. maalaisjärjellä ja hauskasti kirjoitettu teos.
      ei voi harjoittaa feng shuita, ennen kuin on ensin laitettu paikat kuntoon ja siistiksi....

    • rasisti2

      zhing zhang song :DD kiinalaiaset

      • georg bronsty

        itse nukuin lapsuuteni pää pohjoiseen, vaikka spontannisti halusin aluksi nukkua toisessa paremmassa huoneessa. Myöhemmin elämässäni sain päävaivoja. Pikkuhiljaa kun energiatietoisuus kasvoi, niin huomasin nukkuvani paremmin juuri etelä ja muut suunnat, mutta ei pohjoinen.

        Frng shui on ikivanha oppi. Siinä, missä nykytiede on vain pari sataa vuotta vanha, feng shui on tuhansia vuosia vanha. Jokaisessa ihmisessä luonnostaan on sensorit. Niitä pitää opiskella kuinka käyttää.

        Energiat ovat yhteydessä maan magneettikenttään, jota fysiikka tutkii kanssa. Dalai Lama sanoi, että uskonto ja tiede puhuvat samasta asiasta, mutta eri kielellä.

        Jotkut paikat maapallolla säteilevät enemmän kuin toiset, geologiset asiat vaikuttavat ihmiseen. Oppimalla mitkä ovat vaikuttavat asiat, opimme olemaan terveitä ja paljon muutakin itsestämme ja maailmasta..


      • 18 + 16

        Olet ylpeä rasisti? Onneksi ne kaikki pitävät itsestään yleensä aika isoa ääntä, osaa pysyä erossa.


    • kutyk

      "Feng shui -opas." Lintsasitko äikäntunnit?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      94
      5372
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4161
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      29
      2292
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2138
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1825
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1484
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1312
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1128
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1020
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1011
    Aihe