Yleensä kun puhutaan mustasukkaisuudesta, puhutaan ex:istä ja kuka on mustasukkainen kenenkin uudesta suhteesta.
Meillä asia on taas niin että mieheni tytön äiti on mustasukkainen siitä, kun meillä on hyvät välit. Tytölleen sitten kiukuttelee Esim "kyllä sen akan kanssa teit sitä ja tätä, mutta et minun kanssa" jne.
Lisäksi hän yrittää kaikin keinoin mustamaalata minua tyttärelleen, vaikka lastaan rakastavan äidin luulisi olevan tyytyväinen, jos lapsella on kaikki hyvin. Mikä lapsen etu hänen ajatusmaailmansa pahasta äitipuolensa on? Varsinkin kun hän samaan aikaan haluaisi että tyttö olisi enemmän meillä. Nyt 1 vko/kk.
Sitä en tiedä onko hän muutoin minulle mustasukkainen. Ainakin vaikeaa tuntui olevan naimisiin menomme aikaan. He eivät olleet naimisissa.
Lapsestaan mustasukkainen äiti
Nyx
2
499
Vastaukset
- Anonyymi
Upp
- Anonyymi
😂💀😂💀😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192596Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681078Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2091030- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38921- 47894
- 36866
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke122842Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812- 3746