siis ostaako kukaan Xbox Onea?

asdfghjk2

siis ostaako kukaan Xbox Onea? siis kaikki ps3 fanit sun muut jonnet ei tuu tähän kommentoimaan mitään paskaa. Xbox onessa voi: Pelata ilman koko ajan nettiä, voi pelata pelejä eli se ei ole digiboxi, mutta siinä voi myös katsoa TV:tä.
Xbox onessa on parempi ohjain kuin PS4:n ohjaimessa. Xbox one ei ole siis digiboxi se on kuin Pelikonsoli Äly TV. kannattaa säästää. PS. Xbox Oneen tulee Suomalaisen peliyhtiön Remedy Entertaimin tekemä peli Quantum Break, joka ei tule PS4:lle. Se on hyvin ''isänmaallista'' ostaa tämä peli tälle konsolille. Toivottavasti ymmärsitte tästä sarkastisesta tekstistä mitään :)

4

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Forzaaaaa viiiiis

      No en kyllä ymmärtänyt missä se sarkasmi tuossa oli, enkä paljon muutakaan. Ostin jo Xbox onen. Ainut mikä harmittaa ettei ehdi pelata tarpeeksi!

    • Ostan kyllä

      En minäkään keksinyt sitä sarkasmia... No enikeis, eiköhän tuo tule jossain vaiheessa hankittua. Kovin innoissani en kyllä asiasta ole (kumpikaan uusi konsoli ei tarjoa pelaamisen kannalta mitään mullistavaa uutta) ja entisenä boxistina olenkin nykyään enemmän pro playstation, muttamutta...

      Nykyisillä konsoleilla mennään siihen asti, kunnes niille ei enää julkaista pelejä jotka on pakko saada. Siinä vaiheessa huusholliin tulee sitten sekä uusi boxi että pleikkari. Tällä hetkellä näyttää siltä, että kesällä koittaa tämä aika ainakin toisen konsolin osalta.

      Mitä tulee näihin äly-tv höpinöihin, niin xbox ja ps2 olivat viimeiset pelikonsolit. Sen jälkeen on tehty vaan jotain "pc-konsoleita", jotka ovat täynä täysin turhia ominaisuuksia, jatkuvaa päivittämistä ja säätämistä. Mutta minkäs teet... Kun hyvä peli tulee, niin siinä on vaan annettava periksi ja ostettava se turhia ominaisuuksia pursuava konsoli. Wii-u olisi jo huushollissa uudemmista konsoleista, mutta sillekään ei julkaista kaikkia niitä pelejä, jotka tulevaisuudessa haluan pelata.

      • Pikkuvirhe.

        Xbox oli jo ihan täysi pc, ps2 on pelikonsoli ja wii.


    • samat_pelit_PCllä

      Quantum Break julkaistiin samanaikaisesti myös win10:lle ja xb1:lle, tosin pc-koneissa grafiikka on paljon parempaa. Jos sen on xboxille jo hankkinut, niin sen pystyy samalla MS-tunnuksella asentamaan myös kaikkiin windows-koneisiinsa, ja jatkamaan pelaamista siitä mihin jäi (myös pelitallenteet ovat pilvessä), mutta paljon paremmilla grafiikka-asetuksilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      80
      2151
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1868
    3. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      123
      1609
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      136
      1299
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      137
      1220
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      856
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      184
      807
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      806
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      432
      729
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      602
    Aihe