äiti ja isä eroo ja äiti sanoo et sil ei oo tunteita isää kohtaa muka kymmeneen vuoteen ja se on muka esittäny et sil olis isälle. ja isä haluais vielä olla ja se on surullinen . ÄITI ON PASKA AKKKA !!!! oon siis 12v poika
äiti ja isä eroo :((
jovk
5125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ymmärrän tunteesi ja hätäsi! Äitisi ei voi hyvin. Ehkä ei ole hänen tunnetarpeensa täyttyneet. Tiedätkö, onko äidilläsi joku toinen mies vai muuten haluaa päästä irti häntä ahdistavasta tilanteesta? Tai onko isällä ollut joku toinen nainen? Ellei kummallakaan ole toista, on vielä toivoa! Juttele molemmille rauhallisesti ja lempeästi ja sano, että SINUN takiasi jatkaisivat ja yrittäisivät MOLEMMAT ja toimisivat toisensa hyväksi, ei itsekkäästi. Olethan heidän yhteinen lapsi ja molemmille rakas! Voi olla, että he ehkä kuulevat, mitä sanot. Tai sitten ovat vain omien tuntojensa vankeja.
Sinulla on joka tapauksessa isä ja äiti, vaikka heillä menis keskenään tosi huonosti. Ja vaikka heille tulisi lopulta ero.
Älä asetu kummankaan puolelle toista vastaan, jos vain voit. Hyvin vaikea on sanoa, mistä ne ongelmat johtuu, mutta ehdota heille, että yrittävät vielä! Ja sano, että sinun takiasi yritäisivät! Toivon sydämestäni, että he tajuavat tilanteen ja jaksavat jatkaa yhdessä!
Oon monesti sanonu mut isä kyl ite haluis jatkaa mutta äiti ei. Ei kummallakaan oo toista.
Samaa pelkään täälläki, ku äiti ja iskä huutaa koko ajan toisillee ja oon kuullu niitten keskusteluja, kun iskä kysyy äidiltä esim. Huutaen "rakastaks sä mua?!" ja sit äiti on ihan hiljaa. Sit iskä puhuu välil jostai äidin toisest miehest...
yritä sä myös jaksella
Moi! Olen pahoillasi puolestasi, että joudut kokemaan vanhempien eron. On aina kurja juttu kaikille osapuolille, että parisuhde päättyy. Tämä parisuhteen päättyminen on kuitenkin vain vanhempiesi välinen kiista, se ei johdu sinusta eikä missään nimessä ole sinun syysi. Sinun ei tarvitse valita mitään puolia vaan molemmat vanhemmat ovat sinulle edelleen vanhempia, se ei muutu.
Vaikka eroaminen on kurjaa, niin usein se on väistämätön juttu. Jos parisuhdetta jatkaa väkisin, ei se ole kenenkään kannalta hyvä ratkaisu.