Alkaa olla paketissa. Mitenkä vähäluminen talvi meni? Itselle 4 jänistä saaliiksi.
Vaikka lunta oli vähän (sopii beaglelle) kausi oli jotenkin vaikea. Välillä ajot kulki tosi katkonaisesti ja ajottomia päiviä oli pirusti. Jälkiä oli kuitenkin parhaimmillaan helvetisti. Etenkin helmikuussa karkea vähäinen sohjo metsässä tuntui aiheuttavan koirille vaikeuksia. Ei vaan haise. Koira on vuosien varrella osoittautunut hyväksi, ettei sitäkään voi syyttää. Mukaan sattui toki todella hyviä päiviä. Koko päivän raikuvat ajot ja saaliiksi 2 jänistä yhdelle päivälle. Kuitenkin olisin odottanut vähälumisesta talvesta enemmän. Beaglen kanssa lumitilanne pilaa tohun usein jo tammikuulla.
jäniskausi
kjut87rt
1
173
Vastaukset 1
- loppakorva koira
Ilves saalisti jänikset. Niin mestikset ja rusakot. Kanta meni niin alas etten ampunut ainuttakaan vain koiralla ajatin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400