Mikä sen pantterin näkösen kissarodun nimi on kun ei nyt tule mieleen.
Pantterikissa?
11
959
Vastaukset
- asheralala
Ashera?
Onkohan noita suomessa myynnissä?
- kallis kissamaku
Ei pitäisi olla ketään kasvattajaa suomessa, jos asheraa tarkoitit? mutta kyllä niitä tänne ulkomailta Suomeen pystyä tuomaan jos kaikki paperit on kunnossa.
Sitten on shavannah, ei pantterin näköinen välttämättä, mutta suomessa on yksi kasvattaja.
(Sitten jos servaalit ei kiinnosta tai ei halua maksaa yli tonnia lemmikistä, niin sitten ocicat, bengaali ja sonoke on hiukkasen siihen suuntaan.)
Mistä noita suomesta sais?
- Bengalcat ☆
Tällaistako tarkoitit? Leopardikissa ~ Bengali kissa.
http://www.bengalcat.fi/
Minulla itsellä on naaras ja uros. Juurikin noita, paljonkohan noi sitten kustantaa, onko mitään arviota?
- Bengalcat ☆
Tutustu sivulle. Siellä on hinta ja tärkeää tietoa.
Siellä on kuvia erilaisista bengaleista millainen turkki jne.
Bengaleilla olisi hyvä olla kaveri ja paljon tekemistä, sillä bengaleilla on enemmän energiaa kuin muilla roduilla tai tavallisilla kissoilla.
Kannattee ottaa kaikki asiat huomioon millainen bengali on. Bengalcat ☆ kirjoitti:
Tutustu sivulle. Siellä on hinta ja tärkeää tietoa.
Siellä on kuvia erilaisista bengaleista millainen turkki jne.
Bengaleilla olisi hyvä olla kaveri ja paljon tekemistä, sillä bengaleilla on enemmän energiaa kuin muilla roduilla tai tavallisilla kissoilla.
Kannattee ottaa kaikki asiat huomioon millainen bengali on.Juu, selattiin läpi. Aikaa löytyy kyllä kissalle ja tarvitteassa varmasti toisenkin kissan saamme hankittua.
Kyllä on jo pidempään harkittu että ei ihan hetken mielijohteesta kissa ole kotiin tulossa.- Bengalcat ☆
BlackGuard kirjoitti:
Juu, selattiin läpi. Aikaa löytyy kyllä kissalle ja tarvitteassa varmasti toisenkin kissan saamme hankittua.
Kyllä on jo pidempään harkittu että ei ihan hetken mielijohteesta kissa ole kotiin tulossa.Minäkin selailin sitä sivua, mutten jostain syystä löytänyt hintaa. Hinta oli viimevuonna 950 €/ kissa.
Kissan pitää luovuttaessa olla 12 viikkoinen. Viimevuonna helmikuussa hain uroksen ja heinä -elokuun taitteessa naaraan. Kesäkuussa uros leikattiin ja naaras joulukuussa.
Ja kaikki on sujunut ongelmitta?
Laitin emaililla kyselyä tuonne. Kiitos.- Bengalcat ☆
Kaikki sujui hyvin. Leikkauksen jälkeen kissat olivat ihan väsyt, mutta seuraavana päivänä ihan normaalisti.
Oleppa hyvä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1013761
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482681- 1142519
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392008Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu301787Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et221571- 271542
- 221348
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?701285Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81281
