olen sopusuhtainen gimma.. käytän tavallisa vaatteita mitä muutkin käyttää niin sanottuja "muotivaatteita" what ever! mutta sanokaa pitäiskö mun käyttää stringejä?? en osaa pitää niitä musta tuntuu ihan alastomalta kun niitä käyttää.. onx se muka jotenki niin kauheeta jos pitää siistejä alushousuja.. ei ne oo mitään mummopöksyjä...
stringit ongelma
mietiskelijä
163087
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miehet tykkää stringeistä. Seurusteletko?
ei minusta sinun pitäisi stringejä käyttää jos en eivät sinusta hyviltä tunnu....
käytä hyvä tyttö just niitä alushousuja mitä haluat!! :) Mäkin inhoan stringejä, enkä pidä niitä kun joskus harvoin tiettyjen housujen tai hameiden kanssa ettei saumat näy. Jos joku poika ei susta sen takia ole kiinnostunut, niin se on sen henkilökohtanen menetys. Mitä siitä tulis, jos me naiset alettas vaatia, et miehillä pitää olla tangat, ja niitten pitää näkyy 5 cm alaselässä...typerää.
kiitti elina kommentista, mä oon aivan samaa mieltä ja niinku tuolla alempana skriivailin niin myin stringini pois ja pidän hipstereitä ja muita tavallisia nykyään eikä ne todellakaan mitään mummoja oo!
terv venla
mulle iha sama mitä se tyttö pitää :) siis ei tytön tarvii pukeutua seksikkäästi et siitä niinku tulis seksikäs....ku te ootte jo niin hiton seksikkäitä muutenki!!!!
Jos siltä tuntuu. En mäkään käytä paitti seiskalla ku luulin et se on jotenki "kovaa". Nyt ysi luokkalaisena olen järkevämpi enkä tod´ käytä stringejä! Eikä musta normaalit, mukavan tuntuiset pikkuhousut, oo mummopöksyjä.
Kyl mä ainaki käytän, n. 90% alushousuistani on stringejä, ja käytän niitä myös sen mukaisesti. Olen yhdeksäsluokkalainen, ja tiedän mitä tarkoitat kun sanot että tuntee olonsa alastomaksi. Varmasti jokaisella sama ongelma alussa. Siihen kuitenkin tottuu nopeasti. Ja pian stringejä ei huomaakaan ja ne tuntuvat (monien mielestä) paremmilta kuin "tavikset" (eli siis ei tunnu miltään) ja se TUNTUU että olis alasti, mutta ei kuitenkaan näytä siltä ollenkaan. Pojat on välillä vähä sikoja, mut mä ainaki tykkään siitä että saan kerättyä katseita. Jos multa kysytään: käytä stringejä. Käytä niitä alkuun vaikka tavallisten alla tai kokeile jotain vastaavaa.
t.Leena
pojat tykkää ainaki paljon on omii kokemuksii
Tuol kaupungil istuskelles ja pyöräilles oon huomannu, et vanhemmille miehil on suoraan sanoen kestämätön paikka, kun stringit näkyy. Vai oonko vääräs??
tykkään katella naisen pyllyjä..ja jos stringit näkyy niin.se kiihotaa mua pitää katella lähin vessa==)
Et voi todellakaan olla tosissas..ei kai siin mitään pahaa oo
http://a6a.com/fotoalbum/albums/userpics/fjortis.jpg
et voi olla tosisaan??
kukaa ei pakota käyttää niit! Ei todellakaa.. Mul kyl kesti jonku aikaa ennenku totuin niihi, ja aluks se todellaki tuntuu et ei ois alkkareit ollenkaa, ja et kaikki tietää et mul on stringit jalas, mut siihen tottuu. ei hätää! ;)
etköhän sä ite päätä mitä vaatteita sä käytät vitun tyhmä!!!!
Haanki elämä!
hanki rintsikat. Äläkä käytä alushousuja vaan pelkästään hametta.
Mä voin sit kättöö...
Jos vielä viitttit laittaa puhelinnumeron.!
Jätkillä on aivan sama asia bokserit.
Niissä olo tuntuu alastomalta mutta kyllä siihen tottuu. No ei niitä nyt kukaan silti mulkkaa .... ....... vai?---..