Elohopea vaikuttaa hormonaalisella tasolla

Liskoaivoihin tehden uroksista femiinimpiä herättäen samalla keräilyvietin jolloin muutoin laiskoista siittäjä uroksista tulee ahkeria resurssien haalijia ja jälkeläisten huoltajia.
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Turhaa sanahelinää ellei tuota voi jotenkin hyödyntää.

Äänestä
  • Tuota tietoahan voisi hyödyntää olemalla ottamatta rokotetta jossa on tuttuni mukaan joka työskentelee THL:sä* niin kuulemma tiomersaali tuote nimikkeellä 60%:sta etyylielohopea liusta taikka sitten olemalla syömättä kalaa jonka rasvaan kertyy vesistöjen saastumisen myötä metyylielohopeaa vaikka kalarasva muutoin kylläkin on terveellistä kunhan valitsee syvien pohjoisten merien kaloja ruokapöytään esim. norjalaista tai islantilaista lohta.

    THL* Terveyden ja hyvinvoinnin laitos

    Äänestä

  • Tuttu juttu kirjoitti:

    Tuota tietoahan voisi hyödyntää olemalla ottamatta rokotetta jossa on tuttuni mukaan joka työskentelee THL:sä* niin kuulemma tiomersaali tuote nimikkeellä 60%:sta etyylielohopea liusta taikka sitten olemalla syömättä kalaa jonka rasvaan kertyy vesistöjen saastumisen myötä metyylielohopeaa vaikka kalarasva muutoin kylläkin on terveellistä kunhan valitsee syvien pohjoisten merien kaloja ruokapöytään esim. norjalaista tai islantilaista lohta.

    THL* Terveyden ja hyvinvoinnin laitos

    Ihmisen elimistöön kertyy metalleja lyhyen elämänsä varrella mm. ravinnosta väkisinkin, mikä on ihan luonnollista. Tällaisesta hermoilu taikka yöuniensa menetys on jo vähän liioittelua.

    Äänestä

  • Turhaa tietämystä kirjoitti:

    Ihmisen elimistöön kertyy metalleja lyhyen elämänsä varrella mm. ravinnosta väkisinkin, mikä on ihan luonnollista. Tällaisesta hermoilu taikka yöuniensa menetys on jo vähän liioittelua.

    Voi hyvänen aika sentään! Minä ainakin jätän rokotteet tästä lähin ottamatta ja kalat järveen tai mereen. Tuo elohopeahan on oikea suurmyrkky macgyverissakin se vanhensi muutamassa sekunnissa sille altistuneet eikä elinvuosia voi olla koskaan liikaa jäljellä ainakaan terveitä sellaisia ja uskoisin tuon olevan myös karsinogeeninen eli syöpää aiheuttava raskasmetalli. Niin ja homo papaksi en aio ruveta myöskään näyttääkseni väärää mallia lapsenlapsilleni ja tuleville sukupolville vaan kaikki "sairaaksi" tekevät hormoonihäiritsijät pois ruokavaliosta fytoestrogeenit mukaan lukien! Joku roti sentään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkittu juttu kirjoitti:

Liskoaivoihin tehden uroksista femiinimpiä herättäen samalla keräilyvietin jolloin muutoin laiskoista siittäjä uroksista tulee ahkeria resurssien haalijia ja jälkeläisten huoltajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu