Hei ylläpito.
Teillä on viestin poisto systeemissä häirikön mentävä suunnitteluvirhe.
Mikäli johonkin keskusteluun on tullut usean viestin mittäinen viestiketju ja ketjun alusta poitetaan yksi viesti, niin kaikki perässä olevat viestit poistuvat samalla. Häiriköt käyttävät tätä keskusteluiden tuhoamiseen. Viesti ilmoitetaan asiattomaksi ja kaikki asiallisetkin viestit poistuvat. Tämä on se syy miksi keskusteluihin kirjoitetuista viesteistä poistettiin vuonna 2013 n. 18,5%.
Olisi parempi, jos viestin poiston sijaan, viestin tilalle tulisi vain teksti, jossa kerrotaan ylläpidon poistaneen viestin ja kaikki perässä olevat viestit olisivat edelleen luettavissa.
poistoissa suunnitteluvirhe
7
121
Vastaukset
- häiriköt kuriin!
isoin ongelma on kuitenkin se että @suomi24 moderointi ei lue lainkaan asiattomaksi ilmoitettuja aloituksia/viestejä vaan poistaa ne ja antaa pelikentän palstahäiriköille. Kaikki asiallinen keskustelu vain katoaa - Suomi24:n tukemana.
- Neukkutyyliä
Vielä isompi ongelma on nykyinen salainen poistomenettely. Nyt asiattomuuden syy ei näy missään Jos näkyisi, ei noita kalakeitto-poistoja olisi.
Nykytyyli on kuin suoraan entisestä neukkulasta repäistyä. - Neukkutyyliä
Neukkutyyliä kirjoitti:
Vielä isompi ongelma on nykyinen salainen poistomenettely. Nyt asiattomuuden syy ei näy missään Jos näkyisi, ei noita kalakeitto-poistoja olisi.
Nykytyyli on kuin suoraan entisestä neukkulasta repäistyä.Maailman menoa forumilla sanotaankin, että Venäläisomisteinen Suomi24 sensuroi venäjää kritisoivat kirjoitukset, miten vastaa sinne ylläpito?
Bannia tuli, kun sanottu venäläisiä ryssiksi tai kommentoitu Allerin olevan huono firma kun myi.. ylläpito suojelee venäläisyytäään. äähähhähäh - Ei nimi miestä...
Neukkutyyliä kirjoitti:
Maailman menoa forumilla sanotaankin, että Venäläisomisteinen Suomi24 sensuroi venäjää kritisoivat kirjoitukset, miten vastaa sinne ylläpito?
Bannia tuli, kun sanottu venäläisiä ryssiksi tai kommentoitu Allerin olevan huono firma kun myi.. ylläpito suojelee venäläisyytäään. äähähhähähMitä sanaa sitten suomenruotsalainen käyttää niistä, kenties "entisiä sovjetteja"?
Tietenkin omistajan ääni kuuluu. - omistus Suomessa
Neukkutyyliä kirjoitti:
Maailman menoa forumilla sanotaankin, että Venäläisomisteinen Suomi24 sensuroi venäjää kritisoivat kirjoitukset, miten vastaa sinne ylläpito?
Bannia tuli, kun sanottu venäläisiä ryssiksi tai kommentoitu Allerin olevan huono firma kun myi.. ylläpito suojelee venäläisyytäään. äähähhähähSe myyntiuutinenhan oli kai aprillipila.
- omistus Suomessa
omistus Suomessa kirjoitti:
Se myyntiuutinenhan oli kai aprillipila.
omistus Suomessa - nimimerkki jatkaa:-
Se, että Yandex olisi sen myynyt - uutenavuotena sanottin, selvästi että Suomi24 on yhä Venäjällä. Katsokaa vaikka nyt Maailman Menoa-palstaa, siellä on kymmenittäin mainintoja "Venälästyneestä Suomi24:n Sensuuripolitiikasta" uusi vuosi ei ole aprilläoäiöööööö
Aprillipäivä - näin-on-marjat
omistus Suomessa kirjoitti:
omistus Suomessa - nimimerkki jatkaa:-
Se, että Yandex olisi sen myynyt - uutenavuotena sanottin, selvästi että Suomi24 on yhä Venäjällä. Katsokaa vaikka nyt Maailman Menoa-palstaa, siellä on kymmenittäin mainintoja "Venälästyneestä Suomi24:n Sensuuripolitiikasta" uusi vuosi ei ole aprilläoäiöööööö
AprillipäiväKatsokaa vaikka viestien kelloaikoja. Tunnin ero, ja mistähän johtuu ??. No, se ylläpito on siellä ulkomailla. Siksihän esim.täällä niin harvoin saa vastauksia kun se suomenkieli ei ole niin kovin hyvin hallinnassa siellä.....ei sen puoleen, ei ole koodauskaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude27415289Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12710242Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089410Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237176Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826577Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1766267Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335665Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole495143Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282022IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1511727