tappajat

Kainarissa 27.2. nämä tappajat. Miksi naamat peitetty. Ei peitetty Ulvilankaan tapauksessa.

On muuten pikkasen hamppia sakkia. Joutaisi ottaa hengiltä tuolliset paskaläjät. MIksi me elätetään tuollaista hampparisakkia.
8743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"Syyttäjän mukaan tekotapa, tekijöiden määrä ja se, että miehet olivat huomattavan kookkaita uhriin verrattuna, tekee rikoksesta erityisen raa’an ja julman. Hänen mielestään henkirikosta täytyy pitää myös kokonaisuutena arvostellen törkeänä."

"Molemmat syytetyt kiistävät murhan, koska henkirikosta ei heidän mielestään tehty erityisen raa’alla tavalla. Molemmat myöntävät kuitenkin tapon."
Kehtaavat vielä kiistää kun lukee tuon koko jutun ja tekotavan.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/nyrkkiveitsi-ja-leipaveitsi-murhasta-syytetyn-kaksikon-valineina-kajaanissa/657537/

Äänestä

Vankein hoito pitäisi ulkoistaa venäläisille, olisi halvempaa. Siellä ei muuten hyysätä rikollisia niin kuin meillä. Sinne vain Siperiaan liiviukot, tappajat ja kaikki muutkin henkirikoksiin syyllistyneet. Toisesta henkirikoksesta tuomittuja ei tarvitse palauttaa takaisin, saavat tehdä mitä haluavat.

Äänestä

Vaikka ei lärvi näkynyt niin kuvista kävi ilmi että asialla olivat vajaaälyiset läski/nappi/narkki"bodarit". Toivottavasti joku/ jotku vetää linnassa per---ceeceen noita raukkapas..koja.

Äänestä
  • Eikös uhri ollut just se perseeseen vetäjä , hyvä perheen isä ???? huume äijä, kiusaaja!!!!! näin voi käydä..

    Äänestä

uhrikin taisi olla joku hampuusi. eipä yhteiskunta menettänyt mitään. vielä kun joku niittaa nämä niin kansan kukkaro ei kevene niin kovaa tahtia. tätä toivoessa ja odotellessa.

Äänestä

Siinäpä se.

Äänestä

Naamat on varmastikin näkyvissä siinä vaiheessa, kun tuomio annetaan. Tässä on noudatettu hyvää lehtimiestapaa.

Äänestä

Eiköhän ne naamat sieltä paljastu jos/kun syyllisiksi todetaan. Vielä ei kärsi kun oikeudenkäynti kesken ja ovat vasta "epäiltyjä".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2312123 kirjoitti:

Kainarissa 27.2. nämä tappajat. Miksi naamat peitetty. Ei peitetty Ulvilankaan tapauksessa.

On muuten pikkasen hamppia sakkia. Joutaisi ottaa hengiltä tuolliset paskaläjät. MIksi me elätetään tuollaista hampparisakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu