Erittäin hyvää työtä on oulun poliisit tehneet,kun rikolliset ja huumekäyttäjät ja myyjät jääneet kiinni pimeistä huumebisneksistä,pimeistä töistä,rikoksista Suomussalmella,Kainuussa,Oulussa ym.ym. Kainuun Poliisit tattukaapa pontevasti selvittelemään kaikenlaisia rikoksia Kainuun alueella. Poliisit enemmän näkyviin Kainuun kuntien raitille,maanteille.
Vastaukset 1
- .,--.,.-,
Onneksi ei oo vielä korruptoitunutta poliisi Kainuussa niinkuin isolla kirkolla, vaan luottavat Jeesukseen ja tekevät työnsä.
Tosin voisivat maanviljelijä-hipin antaa olla, se tuottaa enemmän kuin kuluttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591190
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571128Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1171060Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7970- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5775Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27731Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192686- 71659
- 32630