Lightroom ei vastaa?

Kun käynnistän Lightroomin, kone herjaa ylhäällä Lightroomin näytöllä että (ei vastaa) eli tämä on sulissa.
Olen kerran poistanut koko ohjelman ja ladannut sen uudelleen, sitten toimi muutaman kerran.
Onkohan tämä windowssin päivityksien tekosia.

Käytössäni on nyt 4.4. versio...
Windows 7

Käytän Lightroomia satunanisesti.

Olisi mukava ettei aina tarvitese poistaa ohjelmaa ja ladata uudestaan....
31355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voisi tarkistaa että näkyykö se lightroom siellä tehtävienhallinnassa käynnissä olevana prosessina, jos näkyy niin lightroom ei aukea ennenkuin lopetat prosessin siellä tehtävienhallinnassa ja sitten käynnistät lightroomin uudestaan

näin käy joskus muillakin ohjelmilla mutta tuo on vain nyt ensimmäinen mitä tuli mieleen, tuo voi yleensä tulla vain jos sammuttaa lightroomin ja käynnistää sen uudestaan

voit myös katsoa tuolta toimintakeskus -ylläpito-näytä luotettavuushistoria mitä siellä ilmoitetaan

tuo lightroom on kyllä aika hyvin pystyssä pysyvä ohjelma kuten lightroom 5 versiokin ja jos sen poistaa lisää-poista kautta niin on mentävä-program files-adobe-lightroom 4.4 ja poistettava se kansio niin pääsee asentamaan uudestaan jo vähän puhtaammalta pöydältä

Äänestä

Tuollaisen saa aikaan asentamalla ohjelman uudelleen poistamatta kaikkea vanhaa (Uninstall)

Äänestä

Eipä käynnitys..
Poistin 4.4. päivityksen, ei käynnistynyt
Ajoin 4.0 uudelleen, ei käynnistynyt...

Tehtävienhallinnassa se näkyi, kun poistin ni sammui sieltä.

Pitääköhän kokonaan poistaa, mutta tämä on jo ainakin kolmaskerta kun tämä pitäisi tehdä.

Kaikki on levyillä, pitääkö kaikki versiot ajaa kun ne on updateja.

Yritellään selvitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hauturi2 kirjoitti:

Kun käynnistän Lightroomin, kone herjaa ylhäällä Lightroomin näytöllä että (ei vastaa) eli tämä on sulissa.
Olen kerran poistanut koko ohjelman ja ladannut sen uudelleen, sitten toimi muutaman kerran.
Onkohan tämä windowssin päivityksien tekosia.

Käytössäni on nyt 4.4. versio...
Windows 7

Käytän Lightroomia satunanisesti.

Olisi mukava ettei aina tarvitese poistaa ohjelmaa ja ladata uudestaan....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu