Kierto sekaisin Terolutista

Vauva toiveissa

Onko kenellekään käynyt niin, että kierto meneekin sekaisin Terolutista eikä tasoita sitä kuten pitäisi? Mä söin viime vuonna kahteen otteeseen kolmen kuukauden satsin Terolutia tiputteluvuotojen takia. Ennen Terolutia tunsin ovulaation selvästi (toispuoleinen kipu, limat jne), mutta syksyn kuurin myötä kaikki ovulaatio-oireet hävisivät kuin tuhka tuuleen. Eikä ovulaatiota ole kuulunut vaikka en ole muutamaan kuukauteen Teroa syönyt.
Olemme yrittäneet jo puoli vuotta, että tulisin raskaaksi, mutta eipä se taida onnistua millään, jos ovulaatio katosi Terolutien myötä. Harmittaa kovasti, kun kroppa kuitenkin toimi normaalisti ja sitten menee sekaisin tällaisen takia.
Olen menossa lähiaikoina gynelle selvittämään asiaa, mutta olisi kiva kuulla, onko jollain muulla vastaavia kokemuksia? Onnistuitko tulemaan raskaaksi ja tarvittiinko jotain Clomifenia apuun?

1

285

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erps

      oletko ovistesteillä tarkkaillut tuleeko ovis? ei se välttämättä tarkoita ettei tapahdu vaikket tunne sitä samalla tavalla kuin ennen. jos vaan on varaa mennä käymään yksityisellä gynellä ni hän voi myös nähdä oikeassa kohtaa kiertoa että onko munasolua irronnut. Itsellä lievä pco joka pitkittää kiertoa ja sitä on nyt tasailtu muutama kierto teroilla. gyne käsi tulemaan seuraavan kierron alussa, heti kuukautisten loputtua ultraan jotta hän näkee onko viime kierrossa ovista tapahtunut. jos näyttää siltä etten ovuloi niin määrää sitten clomit.
      tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      63
      594
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe