Mikä tässä miehessä vialla?

Seurustella vai ei?

Ilmeisesti tämä on jotenkin miesten palsta, ja pyydän anteeksi jos naisena tuppaudun tänne.

Haluaisin kuitenkin kysyä, kun netistä en löytänyt haluamaani tietoa. Jos joku tietäisi, vaikka.

Tapasin ihanan miehen, mutta seksi hänen kanssaan tuntui olevan helvettiä. Olimme ihan selvin päin, aikaa oli vaikka kuinka paljon, mutta miehellä ei vain seisonut. Tuntikausien turhaan vehtaamisen jälkeen tein hänelle "käsitöitä", ja silloin vasta miehen penis paisui. Se muuttui valehtelematta täysin punaiseksi, kauttaaltaan, ja noin alle 2 minuutissa häneltä tuli, täysin väritöntä spermaa. Sen jälkeen taas lerpahti.

Onko tähän mitään "parannuskeinoa"? Mies ei oikein halua puhua asiasta, enkä halua kuluttaa aikaani mieheen, jonka kanssa ei voi harrastaa seksiä. Kiitän jokaisesta vastauksesta.

10

992

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bsbbsbbsbsb

      Jos kalu ei seiso yhdynnässä, mutta seisoo käsitöissä, vaiva on melko varmasti psyykkinen. Mies voi olla hyvin kokematon yhdynnöissä, tai kyseessä on tiedostamaton tai miksei tiedostettukin isäksi tulemisen pelko. Olen aika varma, et noi selitykset kattavat suurimman osan ns. henkisistä erehäiriöistä.

    • Juhheli

      Jos tulee väritöntä spermaa niin se mies on mahtanut "nopean tulemisen" estämiseksi runkata muutamat kerrat ennen sun tapaamista. Joskin huonolla lopputuloksella. Se on ihan sama jos panee muutaman kerran suht putkeen niin sperman määrä vähenee joka laakilla ja jos oikeen monet laakit vetelee vuorokaudessa niin eihän sitä viiden laukeamisen jälkeen kyllä hirveesti mitään voi tulla kun kassit on tyhjät niin ne on tyhjät.

    • voot voot

      Väritön tosiaan viittaa, ettei kiveksissä ole tavaraa ollut, vai olisko siemenjohtimet katkaistu?

      Tosin se, ettei seiso, voi riippua taas monestakin seikasta. Ottaen huomioon värittömän siemennesteen, niin todennäköisimmin runkannut liikaa. Jolloin ei mikään suuri ihme, jos ei seiso edes.

      Täysin "punainen" penis kuitenkin kuulostaa oudohkolta, kai sekin on mahdollista sitten. Tiedä sitten onko asian kanssa jotain tekemistä.

      • tili tuli,.

        Aika erikoista, jos ois kaveri runkannut NIIN paljon liikaa ennen seksiä naisystävän kanssa... Vai oisko sit syy toi eka vastaajan esittämä? Ovela kaveri peittelee todellista syytä...


    • Apu

      Uskoisin kuitenkin asian olevan niin, että ystävälläsi on seuraavanlainen " ongelma"
      Ensinnäkin kirkas neste on rakkularauhasen tuottama erite ja jos sitä "purkautuu" runsaasti ikäänkuin ejakuloisi niin se aiheuttaa ns.keskenkainen lopahtavan erektion. Jos ystäväsi on kokenut näitä jo useita niin hän ei uskalla alkaa yhdyntään kanssasi sillä sehän on se " pieni kuolema" hänelle.
      Asian korjaantuu helposti kun hän tiedostaa mitä tapahtuu. Ja tuon tyyppisiin ongelmiin saa myös avun tiikeriterapian opetushoidoista. Jos hän voi käydä siellä tai ostaa nettivalmennuksen www.lennitiikeri.fi Käykää sivulla katsomassa.

    • plinkplink

      myätätuntoo sulle, itse oon kans tilantees et seksi on aika olematonta ja oon kyl ollu todella hienotunteinen,en oo käyny ns. iholle ,vaan nätisti naisena oon edenny
      leppoisan leikittelyn merkeis,vaikka tietty korvien välissä on ollu ne kysymysmerkit, et mkä täs nyt on????Ooon ottanu huomioon entisten suhteiden , ehkä pettymykset mitä joku nainen on voinu aiheuttaa, mut silti 7kk ja 2 kertaa on jollain taval onnannu.
      mies kumminkin haluaa et olisin liki,vaik vaan ennen unta
      naisena se menee kyl jonkun aikaa, mut haloo miehet,se liki oleminen kyllä se naiselle tuottaa odotukset siihen seksiin myös ja siinä on aika outo olo olla lusikassa ja odotella jos kumminkin........
      kinkkinen juttu,mulla ja sullla kans
      itse oon kyl kysymysmerkkien kans vahvasti, et annanko olla, kun ei oo pakko
      Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa
      herkkyydel näis täytyyy, ainaki naisen mennä,loppupeleis se on kyl siit kii onnaako yhteiset jutut,voiko puhua ongelmista ja onko niihin vastauksia.
      toivon et löytyy vierest aikuinen,ja ongelmat tulee keskusteltuu ja asiat löytää paikkansa.

      • Avoiminmielin

        plinkplink on täysin oikeassa tässä asiassa eli

        " Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa."

        Rohkeasti puhumaan ja suurta ymmärrystä naiselta...

        Ongelmasta kertominen on monelle miehelle äärettömän vaikea asia, mutta ihmeitä tapahtuu kun psyykesolmut avautuvat.


    • jaska4

      Mies on ns. piilohomo, heivaa be äkkiä pihalle ja ala oiketten miesten kaa!

      • sc z zx zxc

        Ai et kun miehel seisoo, kun nainen tekee handjobia ja viel siin laukeaa, niin se on merkki homoudesta...


    • Puolesta ja vastaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      99
      919
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      150
      839
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      63
      708
    4. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      682
    5. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      674
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      644
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      45
      601
    8. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      29
      552
    9. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      533
    10. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      516
    12. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      428
      502
    13. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      489
    14. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      486
    15. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      461
    16. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      29
      461
    17. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      456
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      41
      441
    19. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      432
    20. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      414
    Aihe