Mikä tässä miehessä vialla?

Seurustella vai ei?

Ilmeisesti tämä on jotenkin miesten palsta, ja pyydän anteeksi jos naisena tuppaudun tänne.

Haluaisin kuitenkin kysyä, kun netistä en löytänyt haluamaani tietoa. Jos joku tietäisi, vaikka.

Tapasin ihanan miehen, mutta seksi hänen kanssaan tuntui olevan helvettiä. Olimme ihan selvin päin, aikaa oli vaikka kuinka paljon, mutta miehellä ei vain seisonut. Tuntikausien turhaan vehtaamisen jälkeen tein hänelle "käsitöitä", ja silloin vasta miehen penis paisui. Se muuttui valehtelematta täysin punaiseksi, kauttaaltaan, ja noin alle 2 minuutissa häneltä tuli, täysin väritöntä spermaa. Sen jälkeen taas lerpahti.

Onko tähän mitään "parannuskeinoa"? Mies ei oikein halua puhua asiasta, enkä halua kuluttaa aikaani mieheen, jonka kanssa ei voi harrastaa seksiä. Kiitän jokaisesta vastauksesta.

10

965

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bsbbsbbsbsb

      Jos kalu ei seiso yhdynnässä, mutta seisoo käsitöissä, vaiva on melko varmasti psyykkinen. Mies voi olla hyvin kokematon yhdynnöissä, tai kyseessä on tiedostamaton tai miksei tiedostettukin isäksi tulemisen pelko. Olen aika varma, et noi selitykset kattavat suurimman osan ns. henkisistä erehäiriöistä.

    • Juhheli

      Jos tulee väritöntä spermaa niin se mies on mahtanut "nopean tulemisen" estämiseksi runkata muutamat kerrat ennen sun tapaamista. Joskin huonolla lopputuloksella. Se on ihan sama jos panee muutaman kerran suht putkeen niin sperman määrä vähenee joka laakilla ja jos oikeen monet laakit vetelee vuorokaudessa niin eihän sitä viiden laukeamisen jälkeen kyllä hirveesti mitään voi tulla kun kassit on tyhjät niin ne on tyhjät.

    • voot voot

      Väritön tosiaan viittaa, ettei kiveksissä ole tavaraa ollut, vai olisko siemenjohtimet katkaistu?

      Tosin se, ettei seiso, voi riippua taas monestakin seikasta. Ottaen huomioon värittömän siemennesteen, niin todennäköisimmin runkannut liikaa. Jolloin ei mikään suuri ihme, jos ei seiso edes.

      Täysin "punainen" penis kuitenkin kuulostaa oudohkolta, kai sekin on mahdollista sitten. Tiedä sitten onko asian kanssa jotain tekemistä.

      • tili tuli,.

        Aika erikoista, jos ois kaveri runkannut NIIN paljon liikaa ennen seksiä naisystävän kanssa... Vai oisko sit syy toi eka vastaajan esittämä? Ovela kaveri peittelee todellista syytä...


    • Apu

      Uskoisin kuitenkin asian olevan niin, että ystävälläsi on seuraavanlainen " ongelma"
      Ensinnäkin kirkas neste on rakkularauhasen tuottama erite ja jos sitä "purkautuu" runsaasti ikäänkuin ejakuloisi niin se aiheuttaa ns.keskenkainen lopahtavan erektion. Jos ystäväsi on kokenut näitä jo useita niin hän ei uskalla alkaa yhdyntään kanssasi sillä sehän on se " pieni kuolema" hänelle.
      Asian korjaantuu helposti kun hän tiedostaa mitä tapahtuu. Ja tuon tyyppisiin ongelmiin saa myös avun tiikeriterapian opetushoidoista. Jos hän voi käydä siellä tai ostaa nettivalmennuksen www.lennitiikeri.fi Käykää sivulla katsomassa.

    • plinkplink

      myätätuntoo sulle, itse oon kans tilantees et seksi on aika olematonta ja oon kyl ollu todella hienotunteinen,en oo käyny ns. iholle ,vaan nätisti naisena oon edenny
      leppoisan leikittelyn merkeis,vaikka tietty korvien välissä on ollu ne kysymysmerkit, et mkä täs nyt on????Ooon ottanu huomioon entisten suhteiden , ehkä pettymykset mitä joku nainen on voinu aiheuttaa, mut silti 7kk ja 2 kertaa on jollain taval onnannu.
      mies kumminkin haluaa et olisin liki,vaik vaan ennen unta
      naisena se menee kyl jonkun aikaa, mut haloo miehet,se liki oleminen kyllä se naiselle tuottaa odotukset siihen seksiin myös ja siinä on aika outo olo olla lusikassa ja odotella jos kumminkin........
      kinkkinen juttu,mulla ja sullla kans
      itse oon kyl kysymysmerkkien kans vahvasti, et annanko olla, kun ei oo pakko
      Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa
      herkkyydel näis täytyyy, ainaki naisen mennä,loppupeleis se on kyl siit kii onnaako yhteiset jutut,voiko puhua ongelmista ja onko niihin vastauksia.
      toivon et löytyy vierest aikuinen,ja ongelmat tulee keskusteltuu ja asiat löytää paikkansa.

      • Avoiminmielin

        plinkplink on täysin oikeassa tässä asiassa eli

        " Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa."

        Rohkeasti puhumaan ja suurta ymmärrystä naiselta...

        Ongelmasta kertominen on monelle miehelle äärettömän vaikea asia, mutta ihmeitä tapahtuu kun psyykesolmut avautuvat.


    • jaska4

      Mies on ns. piilohomo, heivaa be äkkiä pihalle ja ala oiketten miesten kaa!

      • sc z zx zxc

        Ai et kun miehel seisoo, kun nainen tekee handjobia ja viel siin laukeaa, niin se on merkki homoudesta...


    • Puolesta ja vastaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      147
      3368
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2940
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2411
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2320
    5. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2225
    6. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      45
      2220
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      149
      2131
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      2001
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1506
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1433
    Aihe