Ilmeisesti tämä on jotenkin miesten palsta, ja pyydän anteeksi jos naisena tuppaudun tänne.
Haluaisin kuitenkin kysyä, kun netistä en löytänyt haluamaani tietoa. Jos joku tietäisi, vaikka.
Tapasin ihanan miehen, mutta seksi hänen kanssaan tuntui olevan helvettiä. Olimme ihan selvin päin, aikaa oli vaikka kuinka paljon, mutta miehellä ei vain seisonut. Tuntikausien turhaan vehtaamisen jälkeen tein hänelle "käsitöitä", ja silloin vasta miehen penis paisui. Se muuttui valehtelematta täysin punaiseksi, kauttaaltaan, ja noin alle 2 minuutissa häneltä tuli, täysin väritöntä spermaa. Sen jälkeen taas lerpahti.
Onko tähän mitään "parannuskeinoa"? Mies ei oikein halua puhua asiasta, enkä halua kuluttaa aikaani mieheen, jonka kanssa ei voi harrastaa seksiä. Kiitän jokaisesta vastauksesta.
Mikä tässä miehessä vialla?
10
959
Vastaukset
- bsbbsbbsbsb
Jos kalu ei seiso yhdynnässä, mutta seisoo käsitöissä, vaiva on melko varmasti psyykkinen. Mies voi olla hyvin kokematon yhdynnöissä, tai kyseessä on tiedostamaton tai miksei tiedostettukin isäksi tulemisen pelko. Olen aika varma, et noi selitykset kattavat suurimman osan ns. henkisistä erehäiriöistä.
- Juhheli
Jos tulee väritöntä spermaa niin se mies on mahtanut "nopean tulemisen" estämiseksi runkata muutamat kerrat ennen sun tapaamista. Joskin huonolla lopputuloksella. Se on ihan sama jos panee muutaman kerran suht putkeen niin sperman määrä vähenee joka laakilla ja jos oikeen monet laakit vetelee vuorokaudessa niin eihän sitä viiden laukeamisen jälkeen kyllä hirveesti mitään voi tulla kun kassit on tyhjät niin ne on tyhjät.
- voot voot
Väritön tosiaan viittaa, ettei kiveksissä ole tavaraa ollut, vai olisko siemenjohtimet katkaistu?
Tosin se, ettei seiso, voi riippua taas monestakin seikasta. Ottaen huomioon värittömän siemennesteen, niin todennäköisimmin runkannut liikaa. Jolloin ei mikään suuri ihme, jos ei seiso edes.
Täysin "punainen" penis kuitenkin kuulostaa oudohkolta, kai sekin on mahdollista sitten. Tiedä sitten onko asian kanssa jotain tekemistä.- tili tuli,.
Aika erikoista, jos ois kaveri runkannut NIIN paljon liikaa ennen seksiä naisystävän kanssa... Vai oisko sit syy toi eka vastaajan esittämä? Ovela kaveri peittelee todellista syytä...
- Apu
Uskoisin kuitenkin asian olevan niin, että ystävälläsi on seuraavanlainen " ongelma"
Ensinnäkin kirkas neste on rakkularauhasen tuottama erite ja jos sitä "purkautuu" runsaasti ikäänkuin ejakuloisi niin se aiheuttaa ns.keskenkainen lopahtavan erektion. Jos ystäväsi on kokenut näitä jo useita niin hän ei uskalla alkaa yhdyntään kanssasi sillä sehän on se " pieni kuolema" hänelle.
Asian korjaantuu helposti kun hän tiedostaa mitä tapahtuu. Ja tuon tyyppisiin ongelmiin saa myös avun tiikeriterapian opetushoidoista. Jos hän voi käydä siellä tai ostaa nettivalmennuksen www.lennitiikeri.fi Käykää sivulla katsomassa. - plinkplink
myätätuntoo sulle, itse oon kans tilantees et seksi on aika olematonta ja oon kyl ollu todella hienotunteinen,en oo käyny ns. iholle ,vaan nätisti naisena oon edenny
leppoisan leikittelyn merkeis,vaikka tietty korvien välissä on ollu ne kysymysmerkit, et mkä täs nyt on????Ooon ottanu huomioon entisten suhteiden , ehkä pettymykset mitä joku nainen on voinu aiheuttaa, mut silti 7kk ja 2 kertaa on jollain taval onnannu.
mies kumminkin haluaa et olisin liki,vaik vaan ennen unta
naisena se menee kyl jonkun aikaa, mut haloo miehet,se liki oleminen kyllä se naiselle tuottaa odotukset siihen seksiin myös ja siinä on aika outo olo olla lusikassa ja odotella jos kumminkin........
kinkkinen juttu,mulla ja sullla kans
itse oon kyl kysymysmerkkien kans vahvasti, et annanko olla, kun ei oo pakko
Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa
herkkyydel näis täytyyy, ainaki naisen mennä,loppupeleis se on kyl siit kii onnaako yhteiset jutut,voiko puhua ongelmista ja onko niihin vastauksia.
toivon et löytyy vierest aikuinen,ja ongelmat tulee keskusteltuu ja asiat löytää paikkansa.- Avoiminmielin
plinkplink on täysin oikeassa tässä asiassa eli
" Mun mielestä miehen pitää olla aikuinen ja tiedostaa, jos on joku ongelma ja kissa pöydälle ,puheyhteys on ainoa oikea tapa."
Rohkeasti puhumaan ja suurta ymmärrystä naiselta...
Ongelmasta kertominen on monelle miehelle äärettömän vaikea asia, mutta ihmeitä tapahtuu kun psyykesolmut avautuvat.
- jaska4
Mies on ns. piilohomo, heivaa be äkkiä pihalle ja ala oiketten miesten kaa!
- sc z zx zxc
Ai et kun miehel seisoo, kun nainen tekee handjobia ja viel siin laukeaa, niin se on merkki homoudesta...
- Puolesta ja vastaan
Tämmöinen linkki: http://www.adressit.com/tuet_pois_pitkaaikaistyottomilta
ja sitten toinen: http://www.adressit.com/maahanmuuttajien_tukia_alennettava_ja_etuuksia_vahennettava
Erittäin mielenkiintoisia, pitäisi jokaisen miettiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1604977Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä972169Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211526Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430