Uudessa kaskas-kulkuneuvossa on nyt sitten downsize 1,2 turbomotti. Kai sillä 1500 kilon autoa juuri ja juuri liikuttaa.
Tervetuloa pikkupadat, Kashkai-kuskit
3
415
Vastaukset
- qashman
Juu kyllä kannattaa odottaa kesään, että saa 1,6 turbon ja 150 heppaa. Ehkä hiukan sopivampi motti tuohon peliin.
- nisukki
Numeroitten mukaan pitäisi olla jopa joustavampi kuin nykyinen 1.6 l kun vääntö nousee 160:tä 190:n ja tehokin melkein sama.
Koeajo suorittamatta ja tänään pääsisi kokeilee kun on näyttely Länsiautossa. Ei vaan ole vielä itsellä vaihto ajankohtainen ja jään muutenkin odottelemaan tuleeko samankaltaisia ongelmia kuin muillekin valmistajille pikkuturboissa.
Toivottavasti tuovat takaisin vapaasti hengittävän siihen mennessä kun on vaihdon aika. - ghghjgj
2 litranen diiseli varmavalinta. ei lopu vääntökesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712165Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-16911198Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806553Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555337Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2013832- 1763623
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612685Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1732369Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva472205Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904