koira ja kissakarkote

sandra

Miten koira reakoi kissakarkotteeseen, alkaa vältellä niitä paikkoja missä on karkotetta, niin kuin kissa?
Vai reakoiko mitenkään?

Kiitos!!

3

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No...

      On olemassa myös koirakarkotetta...

      • sandra

        Siis EN tarkoita nyt mitään koirakarkotteita, koska niitä en tarvitse.
        Vaan kysyinkin että miten koira reakoi kissakarkotteeseen? Vai reakoiko mitenkään?!


      • Adrienne
        sandra kirjoitti:

        Siis EN tarkoita nyt mitään koirakarkotteita, koska niitä en tarvitse.
        Vaan kysyinkin että miten koira reakoi kissakarkotteeseen? Vai reakoiko mitenkään?!

        No meillä ei kissakarkoite auta edes kissoihin, että en tiedä miten koirat sitten. Kissoja se karkoite vetää vaan puoleensa, vaikka siinä pitäisi olla niin inhottava sitrusten tuoksu että kissat kavahtaisivat sitä. Eläinkaupan myyjä kyllä kehuskeli että hänen koiransa kyllä kavahtaa sitä karkoitetta ja hän käyttää sitä siksi koiralleen. Ehkä se siis toimii koirille, mutta ei ainakaan kissoille. Jos siis suunnittelet kissaa varten sellaista hommaavasi, niin en suosittele. Kissat ei kavahda, mutta kuulemani mukaan koirat kavahtavat. Voi olla tietenkin ihan koira/kissa kohtaista että miten ne niihin reagoivat.

        Kissoille suosittelen kuitenkin että laitat appelsiinin tai mandariinin kuoria paikkoihin joihin et halua kissan menevän. Niitä ei ainakaan koirat kavahda, mutta kissat inhoavat ihan mielettömästi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      338
      11756
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7966
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3083
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2258
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2219
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1656
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      55
      1103
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      793
    Aihe