Onko siellä Kannonkoskella vapaana liikkuva pyromaani,kun näin usein palaa ?
Taas palaa
14
530
Vastaukset
- hihiii
Joku unohtanu ottaa lääkkeet ääni pään sisällä käskee tuikkaamaan tönön liekkeihin
- Raastupaan
Taidat sinä olla hoidon ja lääkityksen tarpeessa. Sinua tarkkaillaan. Muista se!
- hui kauheeta....vapise
Raastupaan kirjoitti:
Taidat sinä olla hoidon ja lääkityksen tarpeessa. Sinua tarkkaillaan. Muista se!
Onpas k-kosken juntilla hurjat puheet siihen ne sitten jääkin
- kantolainen
Mitä noin pieni kunta kunnantalolla tekköö, viimesiään vetää koko kyläpahanen. Asiat voi hoitaa jakokosken kaupan porstuassa, ei ne erillistä kunnantaloa kaipaa.
- mökkiläinen
Siellähän Se tekarijengi hoitaa asiansa salen tuulikaapissa
- omaisuudenvähentämis
Eräs erikoinen yhteensattuma on että eräällä tutulla on palanut tuolla suunnalla paljon rantasaunakin paloi, kunnantalo paloi vähän sen jälkeen kun hän oli kahvikeskustelussa maininnut että tekisi mieli räjäyttää eduskuntatalo.
- voe kehveli
Niin kohta siellä on kirkko tulessa käy niin ku Norjassa palaa koko kylä
- kokokyläkohta
Mitä taas jotain palaa :D Jaa kunnantalon jälkeenkin jotain omaisuuden poistoa on toiminnassa :D
- pyromaani
Kyllä kaikki kivijalkaa myöten lahoo nuo tönöt muutenkin pystyyn
- cleanersgame
Eli omaisuuden poistamista juu, turha etsiä tekijöitä tästä valtiosta sitten.
Kannonkosken kunta kun takavarikoi Sveitsin pankkien omaisuudet, niin tekijä saattaisi löytyä.- hohooo
Seuraavana on pappila vapiskaa mummot!!!
- santeri 6
No enkös minä sitä epäillytkin tuhopoltoksi.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201403120103213_uu.shtml- oikee meininki....
No löytyyhän tuoltakin kuppakylältä tosimiehiä uskaltaa tuoda mielipiteensä julki kunnon teoilla...
- bfjrjejeb
nyt o joku pidätetty epäiltynä..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1395120Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2184735"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1253265Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363193Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1183174- 992445
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi412441Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382388Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.352243- 222178