Matkailuala ja työharjoittelumahdollisuudet !

couldyoutellme

Olisin kiinnostunut kuulemaan missä kyseistä alaa opiskelevat/opiskelleet ovat olleet työharjoittelussa ulkomailla?
Itse haluaisin joskus tulevaisuudessa (jos kyseistä alaa pääsen opiskelemaan), harjoitteluun Euroopan ulkopuolelle. Ihan vain mielenkiinnosta kysyn.

2

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • str33ts

      Hei!

      Voit tutustua Str33ts työharjoitteluohjelmiimme kotisivumme (http://www.str33ts.com) tai facebook sivujemme kautta (Str33ts). Järjestämme Str33ts työharjoitteluohjelmia Thaimaassa Suomalaisille opiskelijoille ja asiakasyrityksemme etsii opiskelijoita useampiin työharjoittelupaikkoihin.

      Terveisin, STR33TS

    • emmi

      Hei,
      Terveisiä täältä maailman toiselta laidalta. Lähestyn koskien Kadidiri Paradise ego resortia ja dive centeria ( www.kadidiriparadise.com). Olemme hakemassa pari ahkeraa työharjoittelijaa iloiseen joukkoomme.

      Etsimme 2-4kk jakson ajaksi reippaita nuoria, Tarjoamme asumisen ja 3 ruokaa / pvä. Mahdollisuuden kokeilla laitesukellus ja mika parasta mieletöntä aikaa paratiisissä, mahdollisuuden oppia Indonesiaa ja astia koko kulttuurin.

      Itse olen asunut keski- sulawedellä jo 2vuotta ja todellakin nautin kulttuurista, ihmisistä ja ruuasta. Sukellus on mieletöntä.

      Lisä tietoja meistä saatte facebook / Kadidiri Paradise tai www.kadidiriparadise.com

      minulle voi laitta kaikki mahdolliset cv ja työhakemukset ko. työharjettelua tarve on heti / ASAP. ja tarve on jatkuva. Haemme työtekijöitä, keittiön, huonepalveluun, asiakaspalveluun, siivoukseen ja pieneen kauppaamme.

      Meillä on 30 ranta bungalowia, ei nettiä! Mutta mahdollisuus netti palveluihin 2-4h matkanpäässä resortista tästä syystä pääsen lukemaan meiliä noin 1- 2 vko välein.

      Työn kuviin kuuluu yleinen auttaminen, resortissa asiakas palvelu, markkinointi 1-2 /kk web työskentely,markkinointi etc työkalut, facebook. etc

      Toivon pitkää yhteistyötä,

      Aurinkoisesti

      Emmi Hyvärinen
      [email protected]
      www.kadidiriparadise.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3315
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2508
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      2406
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1933
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1169
    Aihe