Lähtö 5.3 - Krabi here we come:)

Vielä pari päivåä kun jaksaa odottaa niin pääsee turkoosien vetten ääreen. Elämä on niin paljon mukavampaa lämpöisessä auringossa.
12359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Taidat olla Åbon kulmilta vai mitåä? Mutta niin minäki ja on kyl niimaar kiva lähteä pois vähäks aikaa Turuust:) Vai kui?

Äänestä

Meillä lähtö tuosta viikon päästä... Odottavan aika on pitkä. Liian pitkä.

Äänestä

Kuumaa näyttää Krabille, 36-38 C alkaa olla jo vähän liikaa nauttia auringossa olosta. Yöllä taasen vain vähän päälle 20 C. Ei ihan normiasteilta kuulosta helmi-maaliskuun vaihteeseen, joko thaikkulankin ilmat menneet sekaisin??

Äänestä
  • Just tultiin takaisin AoNangista. Ihan normaali vuodenajan mukainen sää. Lämpimin kuukausi on edelleen huhtikuu, jolloin songkran.

    Äänestä

  • ihaaookoo kirjoitti:

    Just tultiin takaisin AoNangista. Ihan normaali vuodenajan mukainen sää. Lämpimin kuukausi on edelleen huhtikuu, jolloin songkran.

    Oliko illat tosiaan noin "viileitä"??

    Äänestä

Mitä ite ollut tuolla päin niin yötä päivää ollut kolmenkympin kieppeillä, tasaisen "lämmintä".

Äänestä

Perästä tulee nämäkin 11.3.14! Ihanaa pääsee lämpimään.

Äänestä

Tuli varattua muutaman sadan äkkilähtö finnmatkan tuituille, toivottavasti pysyy ilmassa..

Äänestä

Ei normaalisti helmikuussa ole lähellä 40 asetta. Sekaisin on kuten Suomikin = ei talvea .)

Äänestä

7.3 lähtö, tätä on odotettu!

Äänestä

Vähän päälle kuukauden suomessa ollut kuukauden reissun jälkeen ja mieli tekee niin kovasti takaisin että piti varata syyskuulle lennot taas kuukaudeksi. Ja ne jotka aloittaa lässyttämisen sadekaudesta niin tiedetään, 4-5 kertaa syyskuussa ennenkin lomaillut siellä.

Äänestä

Kohta lähtö kentälle ja Ao Nangiin klo 19 . Onko kokemuksia Orange city mansion hotellista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sitruunanainen kirjoitti:

Vielä pari päivåä kun jaksaa odottaa niin pääsee turkoosien vetten ääreen. Elämä on niin paljon mukavampaa lämpöisessä auringossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu