Verkkohistoriasta

Miksi kun IE:ssä menee verkkohistoriaan siellä näkyy kuvatiedostoja? Käytän yleensä InPrivate-istuntoja.

Voiko tietokoneen roskakorista poistetut tiedostot palauttaa?

Kiitos avusta
1084
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Voi palauttaa.

Äänestä
  • Kerrotko miten ne palautetaan? Roskakori siis tyhjennetty.
    Tiedoston nimi tiedossa.

    Äänestä

Ne on varmaankin tallentuneet eri nettisivuilta.

Äänestä
  • Näkyykö siellä myös lähetetyt tiedostot?

    Toinen johtaa omaan kuvakansioon sekä omaan kuvaan, jota en ole netistä tallettanut. Eli onko tätä lähetetty jonnekin netissä?

    Toinen (poistettu ja roskakorista tyhjennetty tiedosto) on ollut omassa ladatut kansiossani.

    Mikäli näitä kuvia on nettiin ladattu pystyykö selvittämään minne?

    Voiko InPrivate selaushistoriaa selvittää esim. jollain komennolla? Päivämäärä ja kellonaika on tiedossa.

    Kiitos suuresti avusta!

    Äänestä

  • Kun avaan selaushistorian, siellä ei näy käytyjä verkkosivuja - mutta näkyy kolme kuvaa - siis SELAUSHISTORIASSA. (Ei siis viimeaikaisissa tiedostoissa)

    Tarkoittaako tämä sitä, että ko. kuvat on lähetetty jonnekin netissä?

    Äänestä

  • O_ou kirjoitti:

    Kun avaan selaushistorian, siellä ei näy käytyjä verkkosivuja - mutta näkyy kolme kuvaa - siis SELAUSHISTORIASSA. (Ei siis viimeaikaisissa tiedostoissa)

    Tarkoittaako tämä sitä, että ko. kuvat on lähetetty jonnekin netissä?

    Kyllä fede tulee kohta sanomaan että valehtelet...

    Äänestä

Onko nämä kuvat sinun ottamiasi vai tuntemattomia.?

Äänestä
  • Oletko tosiaan noin kuutamolla asiasta vai leikitkö vain?

    Äänestä

Omalta koneelta avattujen tiedostojen historiatiedot saa pois käytöstä näin:
http://aijaa.com/oCVQMB
Hiiren oikea nappi alapalkin käynnistä napilla ja klikkaa "ominaisuudet".

Asetus vaikuttaa myös IE:n historiatietojen keräystapaan.

Recuvalla voit yrittää pelastaa hävitettyjä tiedostoja.

http://www.piriform.com/recuva

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O_ou kirjoitti:

Miksi kun IE:ssä menee verkkohistoriaan siellä näkyy kuvatiedostoja? Käytän yleensä InPrivate-istuntoja.

Voiko tietokoneen roskakorista poistetut tiedostot palauttaa?

Kiitos avusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu