dalli lähti!

Sai kenkää moderoijan paikalta. Vielä yksi jäljellä ja vanhat hyvät ajat palaavat.
16176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Lähti kylläkin ihan omasta pyynnöstään.

Äänestä
  • Miksi, onko se liian hieno tänne vai?

    Äänestä

  • Voi, voi. Älä nyt vaan Sinäkin lähde! Luotsi on ihan tarpeellinen tällaisella palstalla.

    Äänestä

  • seuraan keskusteluja kirjoitti:

    Voi, voi. Älä nyt vaan Sinäkin lähde! Luotsi on ihan tarpeellinen tällaisella palstalla.

    mitä keskusteluja? eihän tänne kirjoita kukaan.

    Äänestä

  • Kyllä sinunkin terrori aika on lähellä loppua, joten kuittaa hommeli itse, että ei tarvi "poistaa" sinua sivua sotkemasta !

    Äänestä

  • Bye, apple H..mo kirjoitti:

    Kyllä sinunkin terrori aika on lähellä loppua, joten kuittaa hommeli itse, että ei tarvi "poistaa" sinua sivua sotkemasta !

    On, on. Jaxuhalit vaan sullekin.

    Kikkelis kokkelis,

    XXX

    Äänestä

Kysyjille vastataan.

Tämä palsta on kuin lammikko,
johon
koko ajan
valuu

kusta,
siemennestettä,
paskaa,
oksennusta,
peräsuolenpätkiä,
vitunhikeä..

Luotsin tehtävä
on haroa
sieltä seasta
näkyville
asialliset viestit.

Kaiken huipuksi
tämä kirjoitteleva nuoriso,
tulevaisuutemme toivo,
kehtaa väittää
käyttäytymistään
huumoriksi!

Minulta loppui
Mäntysuopa.

Toivottavasti seuraajallani
on suurempi astia sitä
käsipesualtaansa vieressä.

Äänestä

No laittakaa ip-bannit niille muutamalle massapostittajalle. Näettehän te itsekkin että samasta paikkaa ne tulee kaikki.

Sitten loppuu se valuminen.

Äänestä
  • Tota. Ku. Se ipeen vaihtaminen on nin helppoo. Ettei niiden perässä kukaa pysy. Mutta sitäkään ei tietenkää kää perus Win-juntti o vieälä oppinu.

    Äänestä

  • Ei ole luotsien valikoimassa sellaiset välineet.

    Äänestä

  • 5ja16 kirjoitti:

    Tota. Ku. Se ipeen vaihtaminen on nin helppoo. Ettei niiden perässä kukaa pysy. Mutta sitäkään ei tietenkää kää perus Win-juntti o vieälä oppinu.

    Ei ole mikään ongelma jos käytössä olisi toimivat työkalut. Mutta kun ei niin ei. Pitäisi ylläpidolle ilmoittaa jokainen, ja he tuntuvat bannaavan aina vain yhden IP:n kerrallaan ilman mitään sen suurempaa ajatusta, joten aika turhaa touhua.

    Äänestä

  • jopa linkku-urpokii jo ossaa ip-osotteen tarvittaes vaihtaa siinää nii tosi halvasa sekunda-käyttis linkkuran-reuhkassa meistä vähä älykkäämmistä viestittäjistä nytte sitte puhumatikaa vai kui linkku-urpot ?

    Äänestä

  • 5ja16 kirjoitti:

    Tota. Ku. Se ipeen vaihtaminen on nin helppoo. Ettei niiden perässä kukaa pysy. Mutta sitäkään ei tietenkää kää perus Win-juntti o vieälä oppinu.

    "Tota. Ku. Se ipeen vaihtaminen on nin helppoo. Ettei niiden perässä kukaa pysy. Mutta sitäkään ei tietenkää kää perus Win-juntti o vieälä oppinu. "

    Totaaa, ku. Ei Netin yksinkertaiset trolli-parat ymmärrä moisista asioista mitään :)

    Äänestä

Kohta katoaa apple poikakin bitti taivaaseen ja sivusta tulee asiallinen kisailusivu jälleen !

Äänestä
  • ei kuitenkaa taita millää nii tosi halvallaa linkkura-kikalla saaha jurikaa mitenkää asiallisii vai mitä arvelevatten tästä nii tosi halvasta linkkura-jutusta linkku-urpot ?

    sitä pelkkää iha loputoin linkkura-propagandaa ja linkkura-valhetta vastakii varmaa vaa näill sivuill nii tosi halvallaa tarjolla vai kui linkku-urpot ?

    Äänestä

Eipä oo sullakaan paljoa asiaa, miutta pommita vaan tätä paskapalstaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kenkää tuli kirjoitti:

Sai kenkää moderoijan paikalta. Vielä yksi jäljellä ja vanhat hyvät ajat palaavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu