Mitä nämä

Melkein aina kun sammutan koneeni tulee viesti: nisserv on suorittanut laittoman...

Ajettuani Spybot ohjelman löytää se joka kerta DSO exploit jutun, vaikka ohjelman ajaa kuinka monta kertaa. Aina se vaan sen löytää. Olen sen poistanut joka kerta. Mikä lie, vaaraton?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on korjattu uudessa Spybotin Beta-versiossa tosin en menis itse sitä laittamaan koneelle ennen kuin tulee kunnon versio jossa mahdolliset virheet on korjattu.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/spybot.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä kirjoitti:

Melkein aina kun sammutan koneeni tulee viesti: nisserv on suorittanut laittoman...

Ajettuani Spybot ohjelman löytää se joka kerta DSO exploit jutun, vaikka ohjelman ajaa kuinka monta kertaa. Aina se vaan sen löytää. Olen sen poistanut joka kerta. Mikä lie, vaaraton?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu