Kysymys

Montako Penttiä Suomi24:llä oikein kirjoittaa? Eli montako eri ihmistä esiintyy Pentti Nelosena?
664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Monta. Vain minä olen aito.

Äänestä
  • Valehtelet trolli.
    Minä olen aito.

    Äänestä

  • Pentti Nelonen(real) kirjoitti:

    Valehtelet trolli.
    Minä olen aito.

    Ihme trolleja täällä.
    Minä olen takuulla aito.

    Äänestä

  • Minä olen oikea. Aito pentti kirjoittaa nimensä pienillä kirjaimilla, sitä moni ei ole huomanneeksi.

    Äänestä

Ei kovin moni, mutta esimerkiksi multinikit Franken, P.Öhkiäinen, Stieglitz, Kuit van Hunttelaar ja niin edelleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys. kirjoitti:

Montako Penttiä Suomi24:llä oikein kirjoittaa? Eli montako eri ihmistä esiintyy Pentti Nelosena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu