Hei! Tota mulla on Rieju MRX 50cc ja siinä on kaksi vikaa.
1. Siinä ei toimi töötti
2.Siinä ei näy paljonko mopo kulkee km/h
Kertokaa mitä teen
1. Siinä ei toimi töötti
2.Siinä ei näy paljonko mopo kulkee km/h
Kertokaa mitä teen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hanki sigma! Näyttää huomattavasti tarkemmin nopeuden kun mopon alkuperäis mittari. Töötti hajoaa kyllä vanhemissa mopoissa alta aikayksikön, joten itse en lähtisi sähköjä ehostamaan.
Tota mikä on sigma ja rieju on 08 vuoden mallia
Tota mikä on sigma ja Rieju on 08 vuoden mallia
Googleta vaikka! :D Ja todennäkösesti sieltä on joku johto kulunut puhki tai jotain. En tiedä koska itse aina korjautan sähköviat ammattilaisella
1. töötillä et tee mitään
2. mittarinpyörittäjä hajonnut, hae uusi riejun jälleenmyyjältä ja vaihda, vaihtaminen on n. 10 minuutin homma.
Juupelisjuu: Voisin väittää, että riejun alkuperäismittari on vähintään yhtä tarkka kuin sigma, koska mittari on helppo kalibroida. Kun oman riejun mittari näyttää 60 km/h, oikea nopeus gps:llä mitattuna on 60,3 km/h.
Esim. dt:n mittari on tietysti eri asia, koska mittarista löytyy vain 2 esiasetusta joita ei voi muokata ja mittari näyttää yli 40 km/h vauhdissa vähintään 10 km/h liikaa.
Jep, detsin mittari aivan paska. Mittariin saa vain asetukset: 6p enduro, 12p enduro, 6p supermoto ja 12o supermoto.
paljonko se maksaa se vaihtaminen
Ei mitään, koska teet tietysti ite, ostat vaan osan. Suoraansanoen ei kukaan oikeasti ole niin tumpelo ettei osaa mopoa huoltaa ja jos ei osaa niin yrittää ja saa harjotusta.
Pyydä Isin ostamaan uusi mopedi..