PAKOLAISET

KUNNISSA JA KOULUISSA KÄY NÄITÄ VALTION PALKKAAMIA PAKOLAISAGITAATTOREITA VALEHTELEMASSA JA´KEHUMASSA PAKOLAISIA KUINKA SAATANAN IHANIA IHMISIÄ OVAT ÄLKÄÄ USKOKO NÄITÄ SAATANAN PAKOLAISAGITAATTOREITA VALEHTELEVAT NIIN PERKELEESTI YKS PAKOLAINEN MAKSAA TYÖTÄTEKEVÄLLE VERONMAKSAJALLE NOIN 1000 EUROO KPL YKSI PÄIVÄ
269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ymmärräthän, että pakolaiset ovat täällä, koska kotimaassaan ne tapettaisiin, niitä kidutettaisiin tai ainakin nekuolisivat nälän tai luonnonmullistusten kourissa. Tai sitten ne vangittaisiin mielipiteidensä, rotunsa, uskonsa tai niitä vainottaisiin kumminserkunsiskonkaimansa tekemien rikosten tähden.

Meillä, joilla on kaikki niin hyvin, että pakolaiset ovat suunnilleen isoin ongelma, on moraalinen velvollisuus auttaa ihmisiä, joilla asiat ovat huonommin. Ja kyllä ne suomalaiset kakarat ihan yhtälailla kalliiksi käy. Pitää niillekin koulut ja lääkärit ja yhteiskunnan varoilla tuetut harrastukset järkätä vaikka vanhemmat olisivat sossupummeja.

Äänestä
  • Niin, mutta milloin pakolaiset palaavat kotimaahansa? Mielestäni heidän pitäisi palata tilanteen rauhoituttua, eikä jäädä tänne. Heille annettavat tuet vain minimiin ja välitön karkoitus, jos tekee täällä rikoksen. Tulevathan lapset myös joskus kalliiksi, mutta elääkö suurin osa vanhemmista sosiaalituella? Töitä ei ole kaikille ja sille ei vain voi mitään. Lisäksi pakolaisista on heidän määräänsä suhteutettuna enemmän sosiaalituella eläviä kuin suomalaisista. Heillä on myös usein enemän niitä lapsia, jotka tulevat mielestäsi erittäin kalliiksi kalliiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TONNIN PÄIVÄ kirjoitti:

KUNNISSA JA KOULUISSA KÄY NÄITÄ VALTION PALKKAAMIA PAKOLAISAGITAATTOREITA VALEHTELEMASSA JA´KEHUMASSA PAKOLAISIA KUINKA SAATANAN IHANIA IHMISIÄ OVAT ÄLKÄÄ USKOKO NÄITÄ SAATANAN PAKOLAISAGITAATTOREITA VALEHTELEVAT NIIN PERKELEESTI YKS PAKOLAINEN MAKSAA TYÖTÄTEKEVÄLLE VERONMAKSAJALLE NOIN 1000 EUROO KPL YKSI PÄIVÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu