yamahan 125dt käynnistyy kyllä,mut ei lämmettyään taho kestää kierroksia.tulpas ei vikaa,oisko puola hajalla.pyörä on varmaan 80luvulta.
käyntiongelma
1
231
Vastaukset
noissa oli tulppa ongelmia, pitää antaa käydä paikoillaan niin pitkään että ryypyn voi kääntää kokonaan pois ja jää käymään tyhjäkäyntiä 1200r/min. Ryypyllä muistaakseni siellä 3000r/min tietämissä. Jos lähtee RYYPPY PÄÄLLÄ ajamaan tulpan keskielektrodi katkeaa (ngk-xx9xx) eikä käy kuumana vaan sammuu. Jos käyttää muita (champion, bosch) saattaa mäntään sulaa reikä ulkonevien tulpan kärkien takia.
Uusi tulppa tarkista oikea kärkiväli ja käytä kunnolla lämpimäksi.
Tarkista myös polttoainehanan kunto niissa oli myös ongelmia, ei antanut riittävästi polttoainetta likaantumisen/tukkeentumisen takia. Jos tankki ruosteessa on hanakin todennäköisesti tukossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351432
- 1101193
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261023Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89974Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99823
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644