Onko kenelläkään antaa vinkkiä edullisesta majoituksesta Stuttgartissa, vaikkapa lentokentän lähellä. Tarve olisi kahdelle ja jos keittomahdollisuutta löytyy, se on plussa. Tarve huhtikuun alussa neljäksi yöksi.
Edullinen majoitus Stuttgartissa
4
168
Vastaukset
- Via bahn
Vaikka tuolta etsimään, saa myös karttanäytölle sijainnit
Aamupalat voivat olla Saksassa kalliita, joten tsekkaa sisältö.
http://fi.hotels.com/
Järkevin tapa suomesta Stuttgarttiin mennessä on lentää Frankkuun ja sieltä suoraan junalla, mutta se onkin toinen juttu.
Autoharrastajille on tuollainen hotelli ja siinä sivussa riittävästi urheilu- ja keräilyautoja ihmeteltäväksi Meilenwerkissä, eli muutakin löytyy kuin Porsche ja mersumuseot.
http://www.v8hotel.de/en- Majapaikka
Tuon ensimmäisen linkin olenkin jo katsonut, mutta hakusessa todella edullinen majoitus. Toinen linkki sinänsä hauska, mutta kallis.
- uralt
Katso www.accorhotels.com. Ibis ja Ibis budget ovat kyseisen ketjun halvimmat hotellit, jos huoneen varaa ja maksaa sitovasti etukäteen, jolloin perumismahdollisuutta ei ole. Ibis budget on riisuttu malli, mutta aivan kelvollinen sekin. Keittomahdollisuutta ei ole. Hintaan ei myöskään kuulu aamiainen, jota ei kannata ottaa. McDonalds tarjoaa Saksassa aamiaisia kuten tavaratalotkin. Monet tavalliset kahvilatkin ovat edullisia. Oma pieni vesikeitin matkassa mukana mahdollistaa pussikeiton ja kahvin tai teen keittämisen. Tavaratalot (www.galeria-kaufhof.de ja www.karstadt.de) ovat edullisa lounaspaikkoja.
http://www.villawalter.de/1.html
Hyvät yhteydet niin lentokentälle kuin Stuttgartin keskustaankin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1033903
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482771- 1142609
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392108Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu311890Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et291733- 271582
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2181538Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?821496- 221378