Onko Ryanairilla tavallista touhua puljata lähtöajan kanssa? Varasin alkuvuodesta menon Bremeniin. Silloin lento oli aikataulutettu niin, että lähtö olisi aamupäivällä. Pian tämän jälkeen tuli sähköposti muuttuneesta lähtöajasta. Tässä se siirtyi muutaman tunnin eteenpäin iltapäivän puolelle. Nyt tuli taas uusi posti, jossa lähtöaika onkin illalla klo 20.35.
Onko tämä kovinkin tavallista toimintaa Ryanairilla?
Lähtöajan vaihtelu
5
211
Vastaukset
- 12+19
Mulla on ollut viiden vuoden aikana reilut 250 lentoa, kahden aika muuttunut, toinen oli TMP-BUD viime vuonna (harvensivat vuoroja), toinen TMP-STN huhtikuussa, siirtyi iltapäivästä iltaan. About 10 minuutin hiplauksia ollut muutaman kerran.
- RYR
Tilastollisesti on niitä muutoksia enemmänkin. Itselläni on niitä lentoja puolet vähemmän, muutoksia / peruutuksia edeltäjää tuplasti enemmän.
- 1+3
Eilen näköjään tuli yksi lisää. Tuo oli pakko vaihtaa finnairin lentoihin.
- Olet onnenpoika,
kun voit vaihtaa Finnairin lentoihin. Valitettavasti Finnair ei lennä Tampereelta suoraan Moselin laakson tuntumaan Frankfurt Hahniin.
- 15+1
no joo, TMP-STN vaihtui TMP-HEL-LHR:ksi. Lennosta tuli pari tuntia pidempi, puolta kalliimpi ja aikainen herätys (4:20, lähtöaika muuttui 14:20 --> 6:15), mutta oli pakko päästä iltapäiväksi perille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311315Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373853Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093009Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1192374Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812035Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17770Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143725- 53699