Mä luin et toi Miau´s life-blogin Mia on muuttamassa Espanjaan. Mua niin ärsyttää et kaikki lähtee helpomman elämän toivossa ulkomaille. ihan ku se auringossa makaaminen ja selfieiden kuvaaminen muka tois rahan pöytään. Tai mistä mä tiedän. Sen blogi siirty just tohon uuteen Blogbookkiin, ties vaik niille tulis törkeet hillot pöytään ja mukatyylitietoiset bloggaajat sais siitä helpon leivän suuhunsa. Tai ei tos bloggaajas ja sen tyylis kyl mitään vikaa ole, ärsyttää vaan kaikki suomen haukkujat ja maasta muuttajat.
Miaus´s life- bloggaaja muuttaa Espanjaan
5
238
Vastaukset
- myötähäpeä
voi vittu tota sen räppiä............. KAUHEA
- Minäkin haluan!
Huh huh, miten ärsyttää just sun tyyliset ihmiset! Sun elämässä ei varmaan tapahdu mitään mielenkiintoista kun on pakko tulla tänne aukomaan ja haukkumaan. Mä kadehdin Miaa ja tekisin ite ihan samalla tavalla jos se olis mahdollista. Ja enemmän ku mielenkiinnolla jään odottamaan sen matkapostauksia!
- enni4
Miust Miaun tyyli on ihana. osaisimpa itekki pukeutuu noin kivasti vaik onkin jo äiti.
- 23aamua
Joku yrittää ihan selvästi saada provosoivalla viestillään paskamyllyä liikkeelle. Oot säälittävä. Miaus lifen Mialla on tuskin mitään tekemistä sun pahaan oloos. Kato peiliin ja pysy suomes ku kerran niin viihdyt.
- Helmiina2
Miau`s lifen Mialta ryöstettiin kamerat ja passit nyt jossain lentokentällä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741