Huomasin pari tuntia sitten kun 1v 1kk lapsemme oli ammeessa että hänellä on luumunkokoinen patti takaraivossa, se näkyi kun hiukset oli märät, muuten aika paksut hiukset niin en ole aiemmin huomannu. Käy kyllä joka ilta kylvyssä, mutta en eilen illalla ainakaan huomannu.
Lapsi meni normaalisti nukkumaan, ei ollut itkuisen oloinen.
Kysyisinkin nyt että onko kenelläkään ollut samanlaista? Kai lapsi olisi itkenyt jos sillä hätä olisi... pitäisikö soittaa aamulla neuvolaan.
En oikein tiedä mistä se olisi tullut, voisko kaatuessa tai johonkin seinään kolahtaessa tulla sellainen, siis se oli aika lailla luumun kokoinen, aika kova oli, lapsi ei välittänyt yhtään kun kosketin sitä varovasti.
Toi meidän lapsi saattaa kyllä istua sillain että nojaa seinään ja sit siitä paukkaa päätä seinään, yleensä kyllä kiellän/estän tekemästä niin, mutta monesti ehtii hetken ajan paukuttaa.
luumunkokoinen patti takaraivossa...?
luumu1
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658