Sitten ostan kun hinta on alle 100€, nyt oli jo Oympus 159€, mutta liian kallis on.
Pitääköhän kauankin vielä odotella? Käytetyt ei kelpaa.
Vai löytyykö nyt jo jostakin?
Järkkäri 99€?
8
182
Vastaukset
- Älä osta
Miksi haluat järkkärin, jos et halua maksaa järkkäristä järkkärin hintaa eivätkä käytetyt kelpaa.
Satasella saat pokkarissa riittävästi vastinetta rahalle. Järkkärissä ei sama onnistu. Jos ja kun joku tuo joskus tyrkylle satasen hintaisen pokkarin, on siinä tingitty aivan liian monesta asiasta.
Järkkärin tärkeimpänä ideana on objektiivien vaihdettavuus. Kelvollisen objektiivin (uuden) saa juuri ja juuri parilla satasella. Jotta järkkärin hankinnassa olisi edes jotakin mieltä, pitäisi objektiivejakin olla pariin lähtöön. Jo aloituspaketista kannattaa olla valmis maksamaan useampia satasia.- aloita pokkarista
niin se pokkari olis aina mukana, aina, jos haluat tallentaa kuvaa tai vaikka pelkkää ääntä.
järkkäri on ainakin hyvin hankala kuljettaa.
ja jos pokkariin laitat manuaalilla Iso 80 tai 100, tulee aika hyviä kuvia,
tietysti jalustat parantaa varsinkin videossa lopputulosta, kun koko kohde ei liiku vain kohde liikkuu.
lisäksi 100 euron pokkari kestää ongelmitta useita vuosia, epäilen että 100 euron järkkäri ei kestä ja tulee monenlaista ongelmaa.
Toukokuussa tulee ixus100is kamerani iäksi 5 v, olen kantanut sitä aivan joka paikassa ja todella paljon. - 920
aloita pokkarista kirjoitti:
niin se pokkari olis aina mukana, aina, jos haluat tallentaa kuvaa tai vaikka pelkkää ääntä.
järkkäri on ainakin hyvin hankala kuljettaa.
ja jos pokkariin laitat manuaalilla Iso 80 tai 100, tulee aika hyviä kuvia,
tietysti jalustat parantaa varsinkin videossa lopputulosta, kun koko kohde ei liiku vain kohde liikkuu.
lisäksi 100 euron pokkari kestää ongelmitta useita vuosia, epäilen että 100 euron järkkäri ei kestä ja tulee monenlaista ongelmaa.
Toukokuussa tulee ixus100is kamerani iäksi 5 v, olen kantanut sitä aivan joka paikassa ja todella paljon.Pokkari ei kulje aina mukana, kännykkä voi kulkea mukana kukkaron seurana.
- harkintaan.....
920 kirjoitti:
Pokkari ei kulje aina mukana, kännykkä voi kulkea mukana kukkaron seurana.
minulla ei oo enää kukkaroakaan, kännykässä on tehoakun kansi ja alle sopii 2 korttia jotka voi vetää raosta pois, kannen alla on lisäksi ajokortti ja 50 ja 20 euronen seteli.
- Korjataan, korjataan
Jos ja kun joku tuo joskus tyrkylle satasen hintaisen pokkarin, ...
piti tietenkin kirjoittamani:
Jos ja kun joku tuo joskus tyrkylle satasen hintaisen järkkärin, ...
- sori vaan
100€ järkkäri on sama kuin 100€ maastopyörä tai 10€ lenkkarit, yhtä paljon hyötyä ja laatua.
- Ei alle ton
Ennemmin kannattaa ottaa ilmainen tollanen järkkäri kun maksaa semmosesta noin paljon? Ei tommoisia edes ole olemassa kukaan entinen järkkärinomistaja
oo nii köyhä et myy noin kalliilla eikä liikkeet edes huoli ton hintasia vaihtolaite hyllyynsä..ellei kysees ole joku kameradivari.
Paljonko ajettelit maksaa objektiiveista?
Ne vois olla käytettynä jopa runkookin kannattavampi hankinta tohon hintaan joissain tapauksissa? - ei yli 100€
" Paljonko ajettelit maksaa objektiiveista? "
Objektiivi täytyy tietysti sisältyä tuohon 99 euroon.
Ja mieluummin Nikon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5282000Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3831633Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H191452Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378- 1181047
- 561032
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191006Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66803Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15801Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11784