Rosteri Design Oy kokemuksia?

mika1986

6

890

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siilihh

      Tilasin kaiteet,paikan päällä käytiin mittaamassa, luvattiin piirustus. Ei kuulunut pariin viikkoon mitään. Soitin ja taas luvattiin, soitin ja taas luvattiin .alkuperäinen toimitusaikakin alkoi lähestyä joten halusin varmistua mikä on tilanne. Ilmoitettiin että tilaust tulisikin kalliimmaksi, johon totesin ettei haittaa.
      Kuvittelin että kaikki on kunnossa. Aloin kuitenkin huolestua koska sovittu aikataulu lähestyi. Soitin jälleen jolloin paljastui että asian eteen ei oltu tehty mitään. Tätä kesti 6 viikkoa. En todellakaan voi suositella tällaista yritystä kenellekään ja huomasin että yritys on perustettu 2013. Olen itse yrittäjä ja voin todeta ettei tällaisten ihmisten pitäisi ryhtyä yrittäjäksi.

      • Olli06

        Hei!

        Saanko kysyä kenen kaa olit siellä tekemisissä?
        Ja saitko sieltä jotain alennusta tai edes anteeksipyyntö?


    • V.Agina-65

      Mitä voi odottaa yrittäjiltä jotka mainostavat " ovelasti" suomi24 tee-se-itse , urakoitsijat ovat huijareita ja osaamattomia ja lisäksi kalliita 20€ tunti veloituksineen.

    • herttoniemi1

      Tilasin portaat heiltä ja kaikki meni hyvin. Uudet portaat tulivat nopeasti ja niiden asennus kesti vaan yks päivä.

    • Esko.E.

      Ihan okei yritys,portaiden toimitus sais olla vähän lyhyempi mut muuten kaikki ok

    • Anonyymi

      Suunnittelin itse portaat ja he tekivät. täydelliset tuli ja ajallaan ja olen edelleen super tyytyväinen niihin!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2682
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      338
      2407
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2104
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1766
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1559
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1429
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1409
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1355
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1156
    Aihe