Katsoin gigantin ja verkkokaupan sivuilta ja ei löytynyt eli onko myynti lopetettu? Puhelin malli ei ole ehtinyt edes vuoden ikään. Itsensä on kyseinen puhelin. Onko tämä jotenkin myynyt huonosti vai miksi Se on poistettu?
miksei lumia 720 enää myydä
lumi 720 käyttäjä
13468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Gigantti:
http://www.gigantti.fi/product/puhelimet-ja-gps/matkapuhelimet/NOKLUMIA720CY/nokia-lumia-720-syaani
Verkkokauppa:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/35455/dkrqd/Nokia-Lumia-720-Windows-Phone-puhelin-valkoinen
Joo, tosiaan..."tuotetta ei juuri nyt saatavilla" ja "poistunut valikoimasta"
Toimitus voi olla loppunut kokonaan tai väliaikaisesti. Esim Verkkokauppa.comikaan ei toistaiseksi myy sitä:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/35455/dkrqd/Nokia-Lumia-720-Windows-Phone-puhelin-valkoinen
720 on poistuva malli, joten jos se on loppu niin tuskin tulee enää lisää
- nykypäivänä kännykkämallien elinkaari on varsin lyhyt, varsinkin kun puhutaan näistä välimalleista, ja varsinkin täällä Suomessa johon uudet nokialaiset ovat viime vuosina tulleet noin puoli vuotta julkaisun jälkeen.
Harmillista ettei löydy enää. Itselläni on myös tuo malli, ja siinä on hintaan nähden loistava kamera. Olen etsinyt samanlaista puolisolle, tuloksetta.
Käytettynä voi löytyä esim huuto.netistä.
Mikkelistä löysin viime viikolla Teknisiltä. Upea puhelin!
Veikkaan että syy miksi myynti lopetettiin oli että takuuhuolto ja korjauskustannukset tulivat Nokialle liian kalliiksi. Vilkaise vaikka palstan muita keskusteluja niin huomaat että mallissa on valtavasti vikoja.
Miks just tuossa mallissa on vikoja?
Olen miettinyt onko siihen yritetty saada liian hyvät ominaisuudet, liian edullisesti ja liian pieneen/näyttävään pakettiin. Jos vertaa muihin 20-sarjan lumioihin niin 720ssa oli eniten rahoille vastinetta eikä mitään selvää puutetta (kuten esim 820n heikko akkukapasiteetti), sen takia itsekin ostin.
Teknisestihän 720 vastaa aika paljon iphone 4Sää joka oli tuplahintainen kun 720 tuli myyntiin. Lisäksi esim 4Sään verrattuna huomattavasti parempi akkukapasiteetti, paljon ohuempi, isompi näyttö ja laadukkaampi kamera. Eli sai tosi paljon edulliseen hintaan. Ehkä vaan laatu on kärsinyt kun tungettiin hintaan nähden huippuominaisuudet ohueeseen ja näyttävään pakettiin.
Toivottavasti 730 on laadultaan parempi, en ole vielä sen ominaisuuksin tosin tarkemmin tutustunut.
Luojan kiitos ensimmäisen 720:n hankittuani ja hyväksi havaittuani kävin ostamassa toisen samanlaisen jemmaan pöytälaatikkoon.
No tuossa nyt ei kyllä ollut taas yhtään mitään järkeä.
Miksi pidät sitä pöytälaatikossa,käytä molempia niin hyödyt on suuremmat