Ketähän mahdetaan epäillä kyseisistä teoista?
http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/39-vuotias-pidatetty-kannonkosken-paloista/1783173 Linkissä uutinen aiheesta.
http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/39-vuotias-pidatetty-kannonkosken-paloista/1783173 Linkissä uutinen aiheesta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sinne vaan juoruumaan kylälle ja uteleen kun ette jouten olevat loiset osaa muuta tehdä
Kai pyromaanilla on oma SOS ja nimikin ja hetu. miksi suojellaan rikollisia.kirkonmäelle jalkapuuhun jari aarnion viereen.
Laittakaa nyt joku jo nimi kehiin taikka edes nimikirjaimet että päästään taivastelemaan ja spekuloimaan täysillä...
Voi v että näitä juntteja ärsyttää kun eivät tiedä kuka on vaan minäpäs tiedän enkä niin tyhmä ole että teille pösilöille sitä kerro!!!
Ite olet peräkammarin pösilö.käy äites helmoilla ottaan tukee.
Kammonkoski vapiskaa landepaukut kohta taas roihahtaa
Hienoa että kyseinen kaveri toimi vielä hetki sitten toimenpidepalkkaisena palomiehenä ja taustalla oli useita tuomioita tuhopoltoista sekä epäilyjä. Ei paljoa pelastuslaitosta kiinnosta taustat..
Niin, siis ensimmäisen tuomion jälkeen potkittiin pois vpk:sta. Siirtyi toisen kunnan puolivakkariksi ja jatkoi vaikka samalla sai tuomioita, näinkö se meni?
Herää kysymyksiä - onko hlö "oikea" pyromaani (sairas)? Onko elämä/ihmiset kohdelleet tarpeeksi, että on vetänyt herneet nokkaan?
Lopettakaa rikollisen sujelu ja heti nimet ja kuvat julkisuuteen. se on paras rangaistus hepulle.kkin.
yks Matti vaan.
Oikee meininki että joku pisti kinttuun vipinää silläkin tuppu kylällä ootte niin saakelin tyhmiä.....