Täytyy sanoa että kyllä olen tyytyväinen ford mondeoon nyt takana 10 tonni eikä mitään vikaa. Jos nyt jotain pitää moittia niin polttoainetta menee enemmän kun luvataan kaupunki ajossa menny tasasesti 7.7-8.0 sadalla. Moottori oli 1.6 ecoboost
Tyytyväinen.
Tyytyväinen555
2259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaikki autot vie enemmän kuin mitä lupaavat. Olen ajanut (omistanut) neljällä erimerkkisellä autolla ja yksikään ei vie sitä mitä tehtaalla lupaavat. Olosuhteet ovat ihanteelliset kun mittaavat noita, tai sitten vain kusettavat kuluttajia. Tehtaan ilmoittamaan kulutukseen voi lisätä 1-2l, silloin ollaan lähempänä totuutta.
Tyytyväinen minäkin mitä oon pari vuotta kohta ajanut ja n.70tkm. Kulutus 6 litraa sadalla matka-ajossa kun ei kiihyttele ja tasainen kyyti. 1.8 diesel farmari.