APUVA...
Vidu, ostin toissa päivänä HTC desire HD puhelimen, jos otan esim kuvia niin n. kolmannen kuvan kohalla puhelin sammuu.
Nyt se sammui totaalisesti. Ei aukea enää millään.
Mitä perkelettä tämä nyt meinaa...
Olen kokeillut tehdasasetusten palautusta yms..
MUR!
Vidu, ostin toissa päivänä HTC desire HD puhelimen, jos otan esim kuvia niin n. kolmannen kuvan kohalla puhelin sammuu.
Nyt se sammui totaalisesti. Ei aukea enää millään.
Mitä perkelettä tämä nyt meinaa...
Olen kokeillut tehdasasetusten palautusta yms..
MUR!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko akussa riittävästi virtaa?
Akku aivan täysi. Vaikka laturiin pistää niin ei tapahu yhtään mittään...
Ja ostitko tämän käytettynä vai uutena? Kokeilitko akun pois ottoa vähäksi aikaa?
Käyttettynä.. Mutta piti olla priima kunnossa.
Kokeilisin jos saisin akun irti.
Vika voi johtua monesta asiasta kuten
- Ohjelmistosta
- Raudasta eli jostakin komponentista
- Akusta
Akun pitäisi ainakin olla ihan upouusi, tai ainakin liikkeestä sen ostin uutena.. Voihan pirskatti kuitennii jos ei rupea pelittämään..
Kiitti sinulle vapunen
Kyseessä näyttäisi olevan yli kolme vuotta vanha puhelin, joten ei ole ihmekkään, että hajosi. Tuon ikäiset älypuhelimet hajoavat helposti kun rauta on vanhaa ja ne pettävät. Heitä roskiin ja uusi. Monet alle 200€ puhelimet ovat miljoona kertaa parempia kuin tuo. Suosittelen ostamaan Samsung Trend plussan.
Samsung on vihonviimeinen minkä ostan.. On ollut jo 4 samsungia ja nämä paskat ei kestä kuin alle puoli v. Nimimerkillä nyt tässä samsung xcoverilla kirjoitan..
Hyvin on tämä S3 malli kestänyt jo melkein 2-vuotta. Muutaman kerran kävi huollossa kaatuilun vuoksi mutta näitä sattuu aina välillä muille malleille.
Gaalxy Xcover malleissa on tavattu eri ongelmia ja vikoja.