Lomakohde Välimerelle

mihinkäsitämenis

Suunnitteilla matka elokuun alussa Välimeren kohteeseen. Ei Espanja, Kreikka tai Turkki. Sellainen paikka, missä olisi hyvät rannat. Siisteys, ystävälliset ihmiset, shoppailumahdollisuudet on tietysti plussaa.

8

328

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siispä

      Tarkoitat ilmeisesti Kroatiaa.

    • maltesee

      Suosittelen ehdottomasti Maltaa ja siellä St.Juliansia. Kaikki tarvittava on lähellä toisiaan ( ranta,ravintolat,kaupat). Suuri ostoskeskus läheisessä Slieman kaupungissa. Maltalla on uskomattoman kaunista ja elokuussa ilmat ovat hyvät.
      Itse lensin Maltalle Lufthansan reittilennolla Frankfurtin kautta edullisesti ja ongelmitta :)

    • Ystävällisyys

      Algeria tai Libya.

    • Siis mihin ei menis!

      Sisilia (Letojanni) Tel Aviv, Nizza, Montenegro, Kos, Kypros... Sardinia ja Korsika.

    • a-antti

      Terve mihinkäsitämenis,

      Jos vielä on mahdollista vaikuttaa matkaan, suosittelen jotain muuta kuin tuota ilmastollisesti kuuminta, keski- ja eteläeuroopan lomien ruuhka-aikaa, menitpä sitten minne vain aikomallasi alueella. Mites olis kesäkuun loppu?

      Siispä suositteli Kroatiaa, sitä minunkin suosikkia. Samaan joukkoon mahtuu myös Slovenia ja Montenegro. Juomakelpoiset vedet kraanassa, kirkkaat meressä. Suomalaisen tason rehellisyys ja ihmisten toimiminen. Ei tyrkytystä. Julkinen liikenne edullista, kuten paikalliset juomat ja ruoka. Varsinkin Kroatian ja Montenegron rannikoilla on silmiä huumaavia näkymiä!

    • matkustelija22

      Moikka! ite kavin Traveltura- matkatoimiston kautta ja oli loistava reissu Kreikkaan ja toiset kaverit kavi Espanjassa! Edullinen hotelli! Linkki: http://www.traveltura.com/

    • Puerto de Soller

      Valletta on hieno paikka, -86 tuli käytyä. 3.9. lähdemme Kroatian Cavtatiin, mutta ykkös-suosikkimme on Palma de Mallorca, Palma ja koko saari on vaan niin cool ja hieno. Tulin viikko sitten Kreetalta, 3. kerta, enkä enää sinne lähde, niin siivotonta ja spreijattua slummia koko saari nykyisin.

    • prada

      Italia, tai Malta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      27
      5303
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4657
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      148
      1616
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1436
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1074
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      206
      977
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      903
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      829
    Aihe