Lomakohde Välimerelle

mihinkäsitämenis

Suunnitteilla matka elokuun alussa Välimeren kohteeseen. Ei Espanja, Kreikka tai Turkki. Sellainen paikka, missä olisi hyvät rannat. Siisteys, ystävälliset ihmiset, shoppailumahdollisuudet on tietysti plussaa.

8

337

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siispä

      Tarkoitat ilmeisesti Kroatiaa.

    • maltesee

      Suosittelen ehdottomasti Maltaa ja siellä St.Juliansia. Kaikki tarvittava on lähellä toisiaan ( ranta,ravintolat,kaupat). Suuri ostoskeskus läheisessä Slieman kaupungissa. Maltalla on uskomattoman kaunista ja elokuussa ilmat ovat hyvät.
      Itse lensin Maltalle Lufthansan reittilennolla Frankfurtin kautta edullisesti ja ongelmitta :)

    • Ystävällisyys

      Algeria tai Libya.

    • Siis mihin ei menis!

      Sisilia (Letojanni) Tel Aviv, Nizza, Montenegro, Kos, Kypros... Sardinia ja Korsika.

    • a-antti

      Terve mihinkäsitämenis,

      Jos vielä on mahdollista vaikuttaa matkaan, suosittelen jotain muuta kuin tuota ilmastollisesti kuuminta, keski- ja eteläeuroopan lomien ruuhka-aikaa, menitpä sitten minne vain aikomallasi alueella. Mites olis kesäkuun loppu?

      Siispä suositteli Kroatiaa, sitä minunkin suosikkia. Samaan joukkoon mahtuu myös Slovenia ja Montenegro. Juomakelpoiset vedet kraanassa, kirkkaat meressä. Suomalaisen tason rehellisyys ja ihmisten toimiminen. Ei tyrkytystä. Julkinen liikenne edullista, kuten paikalliset juomat ja ruoka. Varsinkin Kroatian ja Montenegron rannikoilla on silmiä huumaavia näkymiä!

    • matkustelija22

      Moikka! ite kavin Traveltura- matkatoimiston kautta ja oli loistava reissu Kreikkaan ja toiset kaverit kavi Espanjassa! Edullinen hotelli! Linkki: http://www.traveltura.com/

    • Puerto de Soller

      Valletta on hieno paikka, -86 tuli käytyä. 3.9. lähdemme Kroatian Cavtatiin, mutta ykkös-suosikkimme on Palma de Mallorca, Palma ja koko saari on vaan niin cool ja hieno. Tulin viikko sitten Kreetalta, 3. kerta, enkä enää sinne lähde, niin siivotonta ja spreijattua slummia koko saari nykyisin.

    • prada

      Italia, tai Malta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7335
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3897
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3470
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2612
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      2605
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2403
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2339
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2219
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2045
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1922
    Aihe