PC Window Home XL
1. Opera (nopea, toimii aina, paras aloitussivu)
2. Chrome (mitäänsanomaton alotussivu)
3. Firefox (vaikeaselkoinen)
4. IE (usein tilttaa)
5. Safari (hidas käynnistys)
Selaimet TOP 5
9
272
Vastaukset
- j bhkjkjn
Aloitussivuksi voit valita minkä tahansa sivun, ei se ole sidottu selaimeen.
Onko Operaan saatu jo Kirjanmerkit?- rigoletto.
Ei ole kuin kirjanmerkkipalkki. Pluginina löytyy jonkinlaista.
Itse käytän speed dialia visuaalisena kirjanmerkkisivuna http://i.imgur.com/t8Yy3Nu.png .
Toki, jos ryhmiä ja sivuja on tolkuton määrä, homma voi käydä hankalaksi.
Opera on työntänyt muut selaimet (pale moon, firefox, muinoin IE) minulla syrjään pääasiassa nopeuden ja pykimättömyyden takia. - j bhkjkjn
rigoletto. kirjoitti:
Ei ole kuin kirjanmerkkipalkki. Pluginina löytyy jonkinlaista.
Itse käytän speed dialia visuaalisena kirjanmerkkisivuna http://i.imgur.com/t8Yy3Nu.png .
Toki, jos ryhmiä ja sivuja on tolkuton määrä, homma voi käydä hankalaksi.
Opera on työntänyt muut selaimet (pale moon, firefox, muinoin IE) minulla syrjään pääasiassa nopeuden ja pykimättömyyden takia.On vähän ankeeta toimia, kun Operassa ( 12.16 ) on kirjanmerkkejä n. 3.600.
Kokeilin muistitikulla versiota 15 ja siihen sai kirjanmerkkilisäosan, mutta sepä ei ymmärtänyt hölkäsenpöläystä niiden järjestelystä vaan heitti sikinsokin eikä siinä ollut hakua.
Opera väläytti, että elokuussa loppuu 12.16 jakelu
Niin tuo lista:
1. Opera
.
.
.
2. Palemoon
3. Firefox
4. K-Meleon
.
.
.
5. IE
Safarin päivitys Windowsiin on loppunut vuosia sitten.
XP Pro SP3 - voi_oopperaa
Surkea tilanne Operan kirjanmerkkien suhteen. 12.16 -versiota ei ehkä kannattaisi käyttää enää, mutta mikä tilalle?
- j bhkjkjn
voi_oopperaa kirjoitti:
Surkea tilanne Operan kirjanmerkkien suhteen. 12.16 -versiota ei ehkä kannattaisi käyttää enää, mutta mikä tilalle?
Aion käyttää Operaa niin kauan kuin XP:täkin eli tuonne heinäkuun alkupuolelle. Ankealta näyttää sen jälkeen, kun tarjolla on vain noita muita surkimusräpellyksiä.
Jatketaan etsintää. Kerro jos löydät sinnepäin vastaavaa. - voi___
j bhkjkjn kirjoitti:
Aion käyttää Operaa niin kauan kuin XP:täkin eli tuonne heinäkuun alkupuolelle. Ankealta näyttää sen jälkeen, kun tarjolla on vain noita muita surkimusräpellyksiä.
Jatketaan etsintää. Kerro jos löydät sinnepäin vastaavaa.Totta puhuen minulle kelpaisi IE:kin jos vierailtujen linkkien värin saisi muuttumaan violetista joksikin muuksi. 12.16 Operassakaan ei Googlen muutosten jälkeen toimi vierailtujen linkkien alleviivausten poistuminen kun niitä alleviivauksiakaan ei ole enää.
Kai se on sitten FF tai IE.
maxthon on toiminnu hyvin
- Sepalus
Miten helposti Maxthonissa pystyy säätämään onko JavaScript päällä/poissa?
- tummeli
Sepalus kirjoitti:
Miten helposti Maxthonissa pystyy säätämään onko JavaScript päällä/poissa?
Ei mitenkään ja adblockerit ei toimi kunnolla, muuten pätevä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....488652Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3006520- 596432
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?995877Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k465583Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524904Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2284244Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe44011- 1513746
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393292