Varokaa viheliäistä huijaria joka kaupittelee tori .fi sivustolla iPhone puhelinta ja kenties muutakin. Esiintyy nimellä Kari Virtanen ja asuinpaikka mukamas Rovaniemi. Käyttää todennäköisesti prepaid puhelinliittymää nro 0466556946! Käyttää S- pankin tiliä mutta voihan tällä kaverilla olla useita muitakin " henkilöllisyyksiä" ja puhelinnumeroita! Tämmöiset tyypit joutais narunjatkoksi, sen verran on halpamaista touhua! Poliiseilla ainakin töitä riittää näitten tyyppien jäljittämisessä mutta toivottavasti jäävät kiinni jonain päivänä.
Nettihuijari liikkeellä
Paha palkan saa
3
1660
Vastaukset
- vituttaa1
Samainen kusipää myi autovahvistimia nettivaraosassa ja keltasespörssis. Eri puhelinnumero 0466281847 ja paikkakuntina pori ja helsinki. Kun saan joskus sen jätkän selville saa maksaa korkojen kera!
- ....................
Just näin ja jotkut myyvät varastettua tavaraa!
- Jannemoro
Huijari liikkeellä!!! Myy mm. Keikkalippuja, iphoneja nettimarkkinassa, tori.fissä ja keltaisessa pörssissä, rahat tilille ja sen jälkeen ei enää vastaa mihinkään mitään. Käyttää nimeä Reetta Savimäki (ressu). Puhelinnumero 0406753100.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501477
- 591411
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101018- 60811
- 49794
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit84593Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556