Nettihuijari liikkeellä

Paha palkan saa

Varokaa viheliäistä huijaria joka kaupittelee tori .fi sivustolla iPhone puhelinta ja kenties muutakin. Esiintyy nimellä Kari Virtanen ja asuinpaikka mukamas Rovaniemi. Käyttää todennäköisesti prepaid puhelinliittymää nro 0466556946! Käyttää S- pankin tiliä mutta voihan tällä kaverilla olla useita muitakin " henkilöllisyyksiä" ja puhelinnumeroita! Tämmöiset tyypit joutais narunjatkoksi, sen verran on halpamaista touhua! Poliiseilla ainakin töitä riittää näitten tyyppien jäljittämisessä mutta toivottavasti jäävät kiinni jonain päivänä.

3

1704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vituttaa1

      Samainen kusipää myi autovahvistimia nettivaraosassa ja keltasespörssis. Eri puhelinnumero 0466281847 ja paikkakuntina pori ja helsinki. Kun saan joskus sen jätkän selville saa maksaa korkojen kera!

    • ....................

      Just näin ja jotkut myyvät varastettua tavaraa!

    • Jannemoro

      Huijari liikkeellä!!! Myy mm. Keikkalippuja, iphoneja nettimarkkinassa, tori.fissä ja keltaisessa pörssissä, rahat tilille ja sen jälkeen ei enää vastaa mihinkään mitään. Käyttää nimeä Reetta Savimäki (ressu). Puhelinnumero 0406753100.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe